logo INDRA Czech Republic s.r.o.

iCar - podpůrná integrální řešení elektromobility

Indra představí na 27. setkání Electric Vehicle Symposium iCAR svá podpůrné integrální řešení pro elektromobily - různé modely napájecích přístrojů připojenýáh k její řídící platformě.

Electric Vehicle Symposium (EVS27) je významný světový kongres na poli elektrických vozidel pořádané v prostoru Gran Vía de Fira Barcelona ve spolupráci se Španělskou asociací pro elektrická vozidla (AVELE).

iCAR je řešením "end to end", které zahrnuje široké spektrum produktů Indry týkajících se podpůrných infrastruktur při zavádění elektrických vozidel, od platforem poskytujících služby napájení, zahrnující kontrolu a správu zařízení a komunikace, až po napájecí místa s maximálním výkonem.

Nadnárodní poradenská a technologická společnost si vybrala Sympozium EVS27 jako dějiště pro první veřejné představení iCAR FAST a iCAR CONTROL, dvou ze svých posledních modelů v rámci svého globálního řešení pro zavedení elektrického vozidla. iCAR FAST je zařízení, jež poskytuje napájení až 43 KW a prezentuje se v duální konfiguraci, která umožňuje sdílet disponibilní celkovou kapacitu v případě simultánního připojení dvou vozidel.

Dále iCAR CONTROL je platforma pro řízení a využití napájecích infrastruktur. Je vyvíjena ve spolupráci se společností Iberdrola, což je jeden z hlavních operátorů na španělském trhu. Platforma poskytuje služby přidané hodnoty operátorovi infrastruktury, poskytovatelům napájecích služeb a finálním klientům. Zároveň umožňuje integraci napájení vozidel s ostatními systémy společnosti Iberdrola.

Napájecí zařízení Indry bylo certifikováno Z. E. Ready / E. V. Ready Renaultu, což představuje garanci kompatibility s elektrickými vozidly svazku Renault-Nissan a konsorcia EV Ready. Rovněž úspěšně prošla přes certifikační zkoušky Nissan pro Euroleaf.

Inteligentní technologie pro efektivní a udržitelné využití energie

Od roku 2008 pracovala Indra na analýze požadavků a potřeb infrastruktur, které by umožnily zavedení elektrického vozidla do provozu. Výsledkem je, že společnost vyvinula integrální řešení, které dovoluje jednoduché používání uživatelům a výrobcům vozidel (OEMs), minimalizuje dopad napájecích infrastruktur na národní elektrické systémy a podporuje vznik nových obchodních modelů spojených s elektrickým vozidlem.

Tato nadnárodní poradenská a technologická společnost se také aktivně účastní pracovních skupin podněcovaných Ministerstvem průmyslu španělské vlády na podporu vývoje elektrického auta ve Španělsku. Navíc spolupracuje na různých iniciativách a výzkumných projektech s dalšími činiteli a firmami energetického sektoru.

Indra dodržuje globální strategii orientovanou na vývoj nových technologií a řešení pro energetickou efektivitu a udržitelnost, jak v oblastech vytváření, přenosu a distribuce, tak i v průmyslové, rezidenční a dopravní spotřebě. Společnost pracuje na různých projektech týkajících se nových inteligentních infrastruktur (Smart Grids), které zajišťují udržitelný, bezpečný a ekonomický vývoj, a účastní se jako poradce Národní energetické komise (Španělsko) vývoje inteligentních sítí.

Nadnárodní společnost vedla spolu s firmou Gas Natural Fenosa projekt I+D+i Energos, jehož cílem bylo vyvinout metody a technologie pro sítě budoucnosti. Rovněž se spolu s elektrárenskou společností účastnila projektu 3E Houses Evropské unie za účelem ukázat a vyčíslit přínos TICs ke zlepšení energetické efektivity v domácnostech prostřednictvím pilotního programu ve státem chráněných obydlích v Sant Cugat del Vallés.

Dále spolupracovala na projektu ZIGAMIT, jehož záměrem bylo využít infrastruktury, která se zavádí pro dálkové řízení měřičů, a nabídnout klientům služby komfortního integrovaného řízení domácnosti.

Dále se Indra účastnila dalších projektů I+D+i pro vývoj nových informačních systémů (síťový model, integrační platformy v reálném čase a dvousměrná komunikační řešení). Na tomto poli se vyznačuje inovátorský systém dálkového řízení Smart Platform for Efficient Energy Distribution (ISPEED) pro její novou generaci inteligentních měřičů (iMeter).

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 17. ledna 2014 - pátek

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Acronis Backup 12.5