logo INDRA Czech Republic s.r.o.

Technologická řešení Indra pro železniční sektor na veletrhu BCN Rail

Společnost Indra představila na Mezinárodním veletrhu železničního průmyslu BCN Rail svá nejpokrokovější technologická řešení ve světě vysokorychlostního vlaku - centra kontroly, signalizace, telekomunikace a jízdné.

Indra představila poslední verzi systému DaVinci, který byl vyvinut společností Indra a je intelektuálním vlastnictvím společnosti Adif. Toto řešení je považováno za nejpokrokovější řídící platformu železniční dopravy na světě. Systém DaVinci řídí všechny španělské vysokorychlostní linky, stejně jako železniční sítě Maroka či Litvy nebo metro v Medellínu. Zároveň bude řešením, které bude řídit provoz na budoucí vysokorychlostní lince Mekka - Medina v Saúdské Arábii.

V rámci tohoto veletrhu společnost Indra dále prezentovala systém STACrail (technologický systém na pomoc železničnímu provozu). Jedná se o multifunkční nástroj navržený pro prostředí, která nedisponují Centralizovanou dopravní kontrolou (CTC), například FEVE ve Španělsku. Tento nový systém umožňuje globální kontrolu a řízení železniční dopravy.

Poslední technologie jízdného a kontroly přístupů společnosti Indra byla rovněž představena v rámci veletrhu BCN Rail. Jde o jeden z nejpokročilejších systémů prodeje jízdních dokladů, zavedených v regionální síti Renfe ve Španělsku. Indra je jednou z vůdčích společností v oblasti ticketingu na světě a má významné reference, jako je metro v Madridu, Barceloně, Valencii, Chile, Bombaji či Šanghaji, nebo příměstská železnice v Mexiku DF, lehký vlak v St. Louis či lehký vlak v Austinu ve Spojených státech, nebo železniční linky Kuala Lumpuru v Malajsii.

V rámci železniční signalizace Indra předvedla i svůj systém ASFA Digital, konkrétně jde o konzoli, která umožňuje interakci řidičů s tímto systémem automatické ochrany vlaku (ATPAutomatic Train Protection). Třetina vlakového parku, který je ve Španělsku v provozu, již disponuje touto technologií Indry, jež přidává funkce konvenčnímu systému ASFA a počítá s bezpečnostní certifikací SIL 4 (Security Integrity Level), která je podle evropského standardu nejvyšší.

Na poli telekomunikací představila Indra své kompetence pro integraci komunikačních systémů, a to prostřednictvím technologií širokého rozsahu a specifických řešení železniční komunikace za použití GSM-R.

Avantgardní technologie pro železniční sektor

Sázka Indry na železniční sektor a inovaci dovedla společnost k vývoji vlastní avantgardní technologie s velkým vývozním potenciálem. To dokazují projekty jako je AVE z Mekky do Mediny v Saúdské Arábii, kterého se Indra účastní jako technologický společník, a další projekty vyvinuté v zemích jako jsou Spojené státy, Malajsie, Indie, Litva, Kolumbie či Maroko.

Navíc Indra nadále vyvíjí důležité úsilí v oblasti inovace, aby dokončila vývoj železničních technologií poslední generace na poli bezpečnosti a železniční signalizace, v technologiích jako je mezi jinými ERTMS Nivel 2 nebo ASFA Digital.

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 14. ledna 2014 - úterý

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Security Day s Paulou Januszkiewicz