logo INDRA Czech Republic s.r.o.

Technologie Indra se podílí na řízení provozu a mýtného dálnic v Indii

Společnost Indra uzavřela tři smlouvy s indickou společností GMR, jedním z hlavních provozovatelů infrastruktur v zemi. Předmětem smluv je implementace technologie mýtného, vyvinuté Indrou, na dálnicích ve svazových státech Ándhrapradéš, Karnátaka, Rádžasthán a Gudžarát.

Celková výše smluv dosahuje 8,6 milionu eur. Sérii tří smluv rozšířil kontrakt firmy Soma-Isolux Kishangarh-Beawar Tollway PVT na implementaci řídícího střediska a systémů řízení na dálnici NH-8, spojující města Kinshangarh a Beawar, za 1,6 milionu eur.

Nové projekty znamenají další pokrok Indry na cestě za jejím cílem, jímž je rozšířit přítomnost firmy na rozvíjejících se trzích asijského kontinentu. Současně s tím upevňují její pozici na trhu dopravy a transportu v Indii, zemi s velkým potenciálem a vysokými investičními plány v sektoru silničních dopravních infrastruktur pro nadcházející roky.

V současnosti zavádí Indra v Indii devět radarových stanic a systémy řízení letové dopravy na třiceti osmi letištích. Silné zastoupení má také na trhu ticketingových systémů, kde realizovala projekty pro jednokolejovou dráhu v Bombaji, městskou dráhu vedoucí na letiště v Dillí a pro metro v Kalkatě. Před nedávnem získala smlouvu na zprovoznění nového řídícího dispečinku letové dopravy v Kalkatě, které se tak stane jedním z nejvýznamnějších v zemi, a na implementaci čtyř simulátorů pro výcvik letových dispečerů. Klientem poslední z referencí je Správa letišť Indie, AAI.

První ze smluv uzavřených s GMR zahrnuje dodávku, instalaci a zprovoznění systému mýtného na dálnici NH9. Úsek o délce 181 kilometrů spojuje města Hajdarábád a Vidžajavada ve svazovém státu Ándhrapradéš. Na celkem 46 zpoplatněných úsecích zavede Indra své systémy pro manuální, elektronický a smíšený výběr mýtného. Součástí systémů je technologie vážení vozidel za jízdy, využívaná ke klasifikaci vozidel.

Ve svazovém státě Karnátaka zavede Indra na dálnici NH13, na 97kilometrovém úseku spojujícím Hungund a Hospet, svoji technologii pro manuální, elektronický a smíšený výběr mýtného na celkem 42 úsecích. I v tomto případě je součástí dodávky technologie vážení vozidel za jízdy.

Ve státech Rádžasthán a Gudžarát převzala nadnárodní technologická společnost odpovědnost za implementaci dočasného systému mýtného a později i za zavedení definitivního řešení pro dálniční úsek Kishangarh-Udaipur-Ahmadábád (KUA), dálnice NH-79, NH-76 a NH-8.

Zadavatelem prvních tří projektů mýtného je indická skupina GMR, patřící mezi deset nejvýznamnějších provozovatelů dopravních infrastruktur v Indii. Provozuje šest dálničních koncesí a v současnosti v Indii realizuje čtyři nové koncesní projekty.

Technologie řízení provozu

Zadavatelem čtvrtého projektu je firma Soma-Isolux Kishangarh-Beawar Tollway PVT. Předmětem smlouvy je vývoj, implementace a údržba systémů řízení na dálnici NH-8, spojující města Kinshangarh a Beawar. Provoz na 94 km dlouhém dálničním úseku bude regulován z řídícího střediska, v němž budou integrovány všechny systémy: měření provozu, proměnné informační tabule, hlásky SOS, meteorologické stanice a uzavřený televizní okruh (CCTV).

Nové reference Indry rozšíří bohaté portfolio zkušeností firmy ve vývoji a implementaci globálních řešení využívajících špičkovou technologii k řízení a kontrole provozu, systémy řízení dopravních tunelů a systémy mýtného. V těchto segmentech má společnost na svém kontě projekty ve více než 45 zemích. Patří k nim Spojené státy americké, Kanada, Mexiko, Chile, Brazílie, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Černá Hora anebo např. Čína.

Vývoj aktivit Indry v asijsko-pacifickém regionu

Nové smlouvy znamenají pokrok Indry na její cestě k upevnění přítomnosti na rozvíjejících se trzích asijského kontinentu. Firma provozuje dceřiné podniky v Indii, Číně, na Filipínách a v Sydney.

K uvedeným projektům v Indii nutno přičíst kontrakty získané v minulém roce: implementace ticketingového systému Indry na jednokolejnicové dráze v malajském Kuala Lumpuru, technologie řízení městského provozu v čínských městech Changde, Guilin, Korla a Liaocheng, anebo smlouva udělená australským poskytovatelem služeb letové navigace, Airservices Australia, na modernizaci sítě stanic radarového dohledu poskytující podporu letům na východě Austrálie.

V čínských městech Si-an a Čcheng-tu zajišťuje Indra modernizaci řídících středisek letového provozu. Dispečinky těchto dvou měst organizují horní vzdušný prostor osmi čínských provincií o celkové rozloze, která je srovnatelná s územím západní Evropy. Rovněž v Číně buduje Indra systém radarového dohledu, který bude kontrolovat přibližně 60 procent celkového čínského vzdušného prostoru.

Ve stejné zemi realizovala také významné projekty v oblasti letecké simulace. Je dodavatelem výcvikových trenažérů pro Hainan Airlines a Air China a pracuje na vývoji prvního simulátoru vrtulníku, jaký kdy byl v Číně instalován. Místem určení simulátoru je výcvikové středisko společnosti Airbus v Pekingu.

V současnosti implementuje mezinárodní technologická společnost globální zdravotnický systém v nejvýznamnějším nemocničním zařízení na Filipínách. Odpovídá za globální technologický outsourcing ve společnosti Meralco, největší filipínské elektroenergetické společnosti, a poskytuje služby předním energetickým společnostem v zemi.

Další články k tématům - CCTV - dispečink - infrastruktura - navigace - simulátor - SOS - výzkum

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 22. dubna 2013 - pondělí

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Síť radarů Indra kontroluje letový provoz v Ekvádoru

Bezkabelový artroskopický systém WAD

Pilotní programy projektu I+D+i na poli smart cities CIUDAD 2020

Modernizace systému řízení letového provozu ukrajinského Simferopolu

Inovace systémů řízení letového provozu pro mezinárodní letiště Eldorado v Bogotě

HeadMouse a VirtualKeyboard dosahují 400000 stažení v 95 zemích

Biotermické systémy Indra pro vydávání víz

Simulátor Indra pro letové dispečery s nejvyšší akreditací NATO

Indra zavede systém řízení letového provozu v Rumunsku

Satelitní komunikační systémy Indra pro německé námořnictvo

Projekt CELTIC vyvíjí integrální řešení business inteligence

Indra ve službách leteckého sektoru

Indra se účastní projektu Evacuate

Cloudové řešení Indra pro řízení kvality životního prostřední

Indra je členem konsorcia patronů doktorantských studií ve Smart cities na univerzitě v Gironě

Airline eCommerce - integrální platforma služeb pro letecké linky

Televize budoucnosti zapojuje diváka do obsahu

Solární sledovač ICST-70 zlepšuje výkon fotovoltaických panelů

Indra modernizuje navigační systémy Airservices Australia

Řešení Elcano pro navigaci osob s postižením v interiérech budov

Hermes řídí efektivně městskou dopravu

Indra tvůrcem návrhu urbánní platformy Atenea k řízení inteligentních měst

Efektivní řízení měst budoucnosti

Panamský průplav pod dohledem technologií Indra

Indra se podílí na vývoji inteligentních identifikačních dokladů

Technologie Indra se podílí na řízení provozu a mýtného dálnic v Indii

Digitální zdravotní obrazová dokumentace v projektu Ykonos

Australské vzdušné síly budou v zahraničních misích používat zařízení Indry

IT pro železniční sektor

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Kalkatě

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Baku

Strategický plán implementace inteligentních sítí v Peru

IT služby Indra pro brazilské bankovnictví

Inteligentní sítě nabídnou domácnostem služby s přidanou hodnotou

Inteligentní technologie Indra pro řízení městského provozu

Dopravní systém SAE zvýší bezpečnost a kvalitu dopravních služeb města Savannah

Řešení kybernetické bezpečnosti Indra

Detektor radioaktivity León pro letiště a přístavy

Simulátory a výcvikové systémy Indra

Bezpečnost na fotbalových stadionech pod dohledem informačního systému

Letecký simulátor Airbus A320

Indra rozšiřuje služby dálkového průzkumu Země o kapacitu satelitů RapidEye