logo iNELS Professional, s.r.o.

iNELS se podílí na modernizaci hotelů v Kataru

Katar se připravuje na MS ve fotbale 2022 a chytrou elektroinstalací vybavil hotely Marriot Marquis a Merweb v Dauhá. Ty v loňském roce prošly retrofitem, který přináší větší úspory energií, komfort a také funkci centrálního ovládání.

V Kataru se začíná slovo fotbal skloňovat čím dál častěji. Celá země se chystá na tuto velevýznamnou fotbalovou událost a kromě samotných sportovišť se na nápor fanoušků z celého světa chystají i hotelová a restaurační zařízení.

Mezi ně patří i dva pětihvězdičkové hotely v Dauhá - Marriot Marquis a Merweb. Oba prošly v minulém roce retrofitem. Pro zkvalitnění služeb pro své zákazníky si hotely nechaly jedním ze systémových partnerů nainstalovat bezdrátový systém iNELS RF Control.

V každém pokoji byly použity čtyři bezdrátové vypínače v designu skla s potiskem ikon klapek, které znázorňují ovládaná zařízení - světlo na nočním stolku, hlavní světlo a další.

Na doporučení iNELS hotely využily pro větší úspory a komfort také funkci centrálního ovládání nebo-li MASTER OFF/ON tlačítko, které vypne všechna zařízení jedním stiskem.

Díky souhře dveřního a pohybového detektoru se na centrální jednotce ovládající osvětlení po opuštění pokoje vypne veškeré osvětlení a dochází tak k nemalým úsporám nákladů.

"Řešení iNELS nás zaujalo mimo jiné kvůli jeho komfortní instalaci. Ta totiž v jednom pokoji nezabere déle než 25 minut, díky čemuž nebylo potřeba žádný z pokojů z důvodu rekonstrukce zavírat. Vše jsme zvládli za plného provozu a netratili jsme peníze za neobsazenost. Zároveň se obrovským způsobem zvýšil komfort hostů," říká investor obou hotelů.

Inovace každého hotelu vyšla na zhruba 1,2 milionu korun.

Článek iNELS Professional, s.r.o. ze dne 8. ledna 2019 - úterý

Další články od iNELS Professional, s.r.o.