logo Infinity a.s.

AirFiber - technologie pro rychlý a spolehlivý bezdrátový přenos dat

Technologie AirFiber nabízí propustnost, která uspokojí i nejnáročnější požadavky a současně eliminuje náklady na výkup pozemků i výkopové práce, bez kterých by se neobešlo klasické technické řešení s využitím metalických nebo optických kabelů.

Problémy s vysokokapacitním datovým propojením pracovišť, která jsou od sebe vzdálena i několik kilometrů, řeší bezdrátové spojení AirFiber, které v Čechách jako první začala úspěšně implementovat společnost Infinity a.s. Pojítko AirFiber pracuje v pásmu 24 GHz, které je v ČR a SR volné k bezplatnému provozu a s výkonem až 1,4 Gbps umožňuje budovat spoje až do vzdálenosti 13 km.

"Technologie AirFiber se během příštích letech prosadí v masovém měřítku i na českém trhu a možná až ve 30 % nahradí velkokapacitní datové kabely ve firmách. První zkušenosti českých zákazníků potvrzují rychlost i spolehlivost datových přenosů," říká Petr Frey, Ředitel divize Síťová infrastruktura z Infinity.

O výhodách bezdrátového řešení se přesvědčila i společnost ERA a.s., jeden z největších světových dodavatelů řešení pro sledování a řízení letového provozu v civilním i vojenském sektoru. Řešení založené na laserové technologii zde přestalo vyhovovat z pohledu spolehlivosti i požadované propustnosti.

Problém tohoto řešení spočívá v nižší výkonnosti (a častých výpadcích) za snížené viditelnosti. Kabelová varianta přitom v takových případech také nepřipadá v úvahu - náklady na výkup pozemků a výkopové práce by se pohybovaly v řádech milionů korun.

Bezdrátové řešení AirFiber, které klientovi navrhla a implementovala společnost Infinity a.s., přitom nejen odstraňuje oba tyto nedostatky, ale zároveň tak činí za zlomek ceny při srovnatelném výkonu s kabelovou variantou. Obousměrná propustnost až 700 mbps zaručuje plynulý datový tok v intranetu i směrem z/do internetu.

"Po nasazení bezdrátového pojítka od Infinity se deployment OS i aplikací zrychlil z několika hodin na 20 minut. Konečně máme rychlost i stabilitu za každého počasí, včetně husté mlhy nebo sněžení," shrnuje IT administrátor ERA a.s. Jan Holéci výhody řešení.

Další články k tématům - infrastruktura - internet - intranet - kabel - Petr Frey - Jan Holéci

Článek Infinity a.s. ze dne 21. října 2014 - úterý

Další články od Infinity a.s.