logo Infinity a.s.

Infinity prošla fúzí a posiluje akvizicí 3NET

Infinity se stala 100 % vlastníkem akcií severočeské společnosti 3NET a.s. Akvizicí z května 2013 tak Infinity upevňuje pozici dodavatele komplexního IT řešení zejména v oblasti síťové infrastruktury.

Společnost Infinity sdružila své dceřiné společnosti do jedné firmy a připravuje expanzi do dalších oblastí dynamického trhu. Rozhodnutí o fúzi společností Infinity a.s., Infinity Systems a.s. a Infinity Data s.r.o. nabylo právní moci dne 30.4. 2013.

Nástupnickou společností se stala Infinity a.s., jejímž sídlem zůstává pardubická centrála na ulici Staročernská 1799.

Fúze je účinná ke dni 1.1. 2013.

Infinity koupila společnost 3NET a.s.

Společnost 3NET působí na trhu již od roku 1991. Jejími klienty jsou mimo jiné Johnson Controls Automotive, Ministerstvo dopravy ČR, Severočeské doly, Severočeské vody a kanalizace, statutární město Teplice, či Unipetrol Services.

"Díky této akvizici významně posílíme řady našich profesionálů zaměřených na projektování, systémovou integraci a sítě LAN/WAN. Naplňujeme tak strategii nových vlastníků, která spočívá především v rozšíření obchodních aktivit, zkvalitňování stávajícího portfolia služeb a prohlubování specializace zaměstnanců," uvedl generální ředitel Infinity Jaroslav Procházka.

Josef Vlasák, dosavadní majoritní vlastník 3NET a generální ředitel k transakci uvádí: "Jsme velmi rádi, že se nám podařilo předat naši dlouhodobě budovanou společnost takto významnému subjektu jakým Infinity dle našeho názoru je. Důvodů pro prodej naší společnosti bylo hned několik. Pravděpodobně nejdůležitějším byly změny na IT trhu, které se v posledních letech dějí a jednoznačně spějí k významné konsolidaci tohoto oboru. Společnosti naší velikosti budou mít v dlouhodobějším horizontu prakticky nulovou šanci na ziskové fungování. Možná jsme prodej mohli realizovat dříve, ale jeho odklad by pouze zhoršoval naši pozici při jednání s kupujícím."

"Hewlett-Packard, s.r.o. vnímá spojení společností Infinity a 3NET jako vznik silného infrastrukturního a servisního Partnera schopného dodávat široké portfolio našich produktů a služeb zákazníkům po celé České republice. Síťová divize je nejvíce rostoucí obchodní jednotkou HP," zdůrazňuje Vít Slunečko,  Enterprise Group Indirect Sales Manager, Hewlett-Packard, s.r.o.

Prohloubení portfolia především o HP Networking znamená pro Infinity zvýšení konkurenční výhody v korporátní oblasti a energetickém sektoru. Infinity chce touto akvizicí ukázat trhu a svým zákazníkům, že sleduje moderní trendy a investuje do růstových oblastí IT byznysu. Společnost 3NET je také významným Partnerem HP v prodeji serverů a zálohovacích systémů.

Článek Infinity a.s. ze dne 10. června 2013 - pondělí

Další články od Infinity a.s.