logo Infinity a.s.

Kiekert-CS vsází na cloudovou infrastrukturu Avaya

Společnost Infinity realizovala úspěšnou implementaci technologie Avaya pro Kiekert-CS, s.r.o. ve výrobním závodě v Přelouči. Jedná se o síťové řešení na bázi virtualizace, umožňující vytvořit efektivní cloudovou infrastrukturu.

Avaya je v této oblasti světovým lídrem, momentálně mimo jiné dodávala síťová řešení a telekomunikační zařízení pro ZOH v Soči. Zakázku pro Kiekert měl na starosti její implementační partner, kterým je česká společnost Infinity a.s.

V centru sítě, kterou technici Infinity vystavěli v průběhu posledních 6 měsíců, jsou použity dva síťové switche Virtual Services Platform 7000 nakonfigurované v režimu clusteru. Na ně je pomocí tzv. dual-homingu napojena sada stohů prvků řady Ethernet Routing Switch 4800. Páteřní spoje (pro uzly s vyšším množstvím uživatelů) mají v této síti 10 gigabitů, v ostatních rozvaděčích jsou použity spoje gigabitové.

I přesto, že je topologie propojení každého páteřního switche se switchi centrálními trojúhelníková, není v tomto řešení používán tzv. Spanning Tree Protocol. Řízení provozu totiž zajišťuje cluster technologie páteřních switchů.

To má dva zásadní příznivé efekty:

Aktuální řešení je také předpřipraveno na zavedení technologie SPB (Short Path Bridging), která zjednoduší administraci sítě při zachování výše uvedených výhod.

"Se síťovým řešením společnosti od společnosti Avaya, které u nás implementovala Infinity, máme velmi dobrou zkušenost. Přechod na VENA architekturu byl pro nás logickým krokem pro udržení maximálně bezpečné, funkční a efektivní infrastruktury," řekl Dušan Herbs z IT teamu Kiekert-CS, s.r.o.

Článek Infinity a.s. ze dne 3. března 2014 - pondělí

Další články od Infinity a.s.

tesena fest 2018