logo Infinity a.s.

Infinity oznamuje akvizici IT SYSTEMS

Společnost Infinity a.s. - člen skupiny Synergon Group, úspěšně dokončila akvizici IT SYSTEMS a.s. se sídlem v Českých Budějovicích. Cílem transakce bylo upevnění pozice Infinity jako komplexního dodavatele produktů Microsoft, posílení profesionálních lidských zdrojů a rozšíření působnosti Infinity do regionu jižních Čech.

Klíčovým důsledkem transakce je celkové upevnění významné pozice Infinity na trhu IT/IS. Mezi klienty IT SYSTEMS patří významné společnosti, jako například: Telefónica O2 Czech Republic a.s., OHL ŽS, a.s, MOTOR JIKOV Group, a.s., NOWACO Czech Republic s.r.o., OTIS CEG a mnoho dalších.

"Tato akvizice představuje pro Infinity významný krok v naplňování růstové strategie. Po technologické stránce se obě společnosti vzájemně doplňují svými kompetencemi a silnými stránkami, čímž zákazníkům nabídnou rozšířené portfolio špičkových služeb a řešení. Dojde k výraznému navýšení kapacit Infinity v oblasti služeb IT v České republice díky přírůstku více než 60 vysoce kvalifikovaných odborníků, celkově tak na trhu nabídneme tým 180 pracovníků. Naším klíčovým úkolem pro nadcházející období je účinně využít prodejní potenciál napříč našimi zákazníky a pokračovat v expanzivním trendu. IT SYSTEMS bude po přechodné období fungovat jako dceřiná společnost Infinity, následně budou obě společnosti vystupovat již jen pod názvem Infinity,“" uvedl generální ředitel Infinity a.s. Jaroslav Procházka.

"Infinity má finanční sílu, stabilitu, infrastrukturu a globální zázemí, které může využít v současném působení na trhu. Je to především velký přínos pro zákazníky, partnery a zaměstnance IT SYSTEMS, které Infinity touto akvizicí získá. V mnohém se společnosti podporují zejména v přístupu k řešením společnosti Microsoft. Naopak řešení Oracle vnímám jako významný synergický potenciál", doplňuje sdělení Petr Macák, ředitel společnosti IT SYSTEMS a.s.

Akvizice představuje významný krok v naplňování dlouhodobé strategie Infinity rozšiřovat obchodní aktivity, zkvalitňovat portfolio nabízených služeb a zaměstnávat nejlepší specialisty z nových produktových a zákaznických oblastí.

O společnosti IT SYSTEMS

Společnost s více než třináctiletou historií se zabývá vývojem, nasazením, provozem a údržbou informačních systémů na základě požadavku zákazníka. Zaměřuje se na implementaci a podporu podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics, dále outsourcing v oblasti IT a dodávku systémů pro projektové řízení.

Další články k tématům - akvizice - infrastruktura - IS - Jaroslav Procházka - Petr Macák

Článek Infinity a.s. ze dne 22. června 2011 - středa

Další články od Infinity a.s.