logo Infinity a.s.

Infinity zařídila kompletní obměnu hardwaru pro Pojišťovnu České spořitelny

Na dobré zkušenosti z dlouholeté spolupráce navázaly týmy Infinity a Pojišťovny České spořitelny při přechodu z již zastaralé platformy na novou, kterou dodala společnost Cisco.

Hlavní požadavky klienta přitom byly na zrychlení procesů a jejich zabezpečení při současné úspoře prostoru pro hardware a využití možností virtualizace.

"Nasadili jsme řešení Cisco UCS, které díky využití blade serverů zabírá minimální plochu, a díky možnosti zapojit procesory Intel Xeon E7 je ideální i pro virtualizaci," představuje vybrané řešení Petr Odvárka, vedoucí Oddělení síťové infrastruktury Infinity.

Celé řešení zastřešuje Cisco UCS Manager umožňující plně integrovanou správu všech hardwarových i softwarových komponent systému. Jeho nejviditelnější výhoda je ve výrazném snížení nákladů na správu celé infrastruktury. Nasazování systému, jeho údržba, či „change management“ nyní probíhají podstatně rychleji a úsporněji. Jen samotná ukázková instalace Cisco serverů zabere o 77% míň času než instalace stejného HP řešení. 

Dostupná a zabezpečená data

Důležitou součástí nového řešení je síť SAN, umožňující tzv. "boot from SAN", tedy zavedení operačního systému serverů i načtení dat z této sítě. Bezdiskové blade servery zůstávají pouze zdrojem operačního systému a paměti, zatímco operační systém i data jsou přístupná 
v rámci připojeného diskového pole. To výrazně zvyšuje bezpečnost celého systému a jeho odolnost vůči haváriím.

"Je vidět, že v Infinity po letech spolupráce velmi dobře znají naši infrastrukturu a dokáží zacílit na naše potřeby, což výrazně usnadňuje vývoj nových řešení," pochvaluje si hladce běžící systém Petr Odvárka, vedoucí oddělení technické podpory.

Další články k tématům - infrastruktura - server - virtualizace - Petr Odvárka

Článek Infinity a.s. ze dne 2. září 2013 - pondělí

Další články od Infinity a.s.