logo INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s.

Ondřej Malý jmenován do rady ČTÚ

Informační institut vítá rychlou reakci Ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby, který se snaží aktivně řešit neblahý stav v oblasti mobilních služeb tak, jak bylo uvedeno ve studii Informačního institutu o nefunkčnosti Českého telekomunikačního úřadu.

"Jmenováním fundovaného člověka jako je Ondřej Malý, dlouhodobě kritizující špatnou situaci na mobilním trhu, učinil ministr první pozitivní krok vedoucí k nápravě nefunkčního ČTÚ. Nicméně, považujeme za nutné podotknout, že mezi principy na kterých je politika ODS postavena je osobní odpovědnost jednotlivce nad anonymním kolektivizmem. Z tohoto pohledu je pravděpodobně pozice předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka, neudržitelná", říká ředitel Informačního institutu a autor studie o selhání ČTÚ, Petr Cibulka.

Místopředseda hospodářského výboru sněmovny, poslanec Aleš Rádl k tomu dodává: "Pro každou pravicovou vládu je mnohem důležitější aktivní řešení oligopolního chování českých mobilních operátorů, než jsou námitky vůči razantním regulatorním opatřením ze strany ČTÚ. Tyto kroky by měly vést ke snížení cen pro koncové spotřebitele. Našim zájmem samozřejmě je, aby jmenováním nového člena rady ČTÚ problematika nezapadla do ztracena."

Další články k tématům - studie - telefonie - Vláda - Ondřej Malý - Pavel Dvořák - Petr Cibulka - Aleš Rádl

Článek INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s. ze dne 7. března 2012 - středa

Další články od INFORMAČNÍ INSTITUT, o.p.s.