logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Připravte se na boj s bezpečnostními hrozbami budoucnosti

Bezpečnostní předpovědi Intel Security nabízejí dvě sady cenných informací pro organizace pracující na rozvoji bezpečnostních IT plánů a dlouhodobých bezpečnostních strategií.

Intel Security zveřejňuje Zprávu McAfee Labs o předpovědi hrozeb, jež předvídá klíčové změny v oblasti kybernetických hrozeb v roce 2016 a nabízí jejich predikci až do roku 2020. Zároveň se pokouší nastínit, jak bude počítačové odvětví na tyto hrozby pravděpodobně reagovat.

Zpráva reflektuje informovaný názor třiatřiceti lídrů společnosti Intel Security, zkoumá aktuální trendy v oblasti kybernetického zločinu a pokouší se předpovědět, s jakými výzvami mohou počítat v budoucnu společnosti, které chtějí udržet krok s obchodními a technologickými příležitostmi.

"Udržet krok, předvídat a preventivně zakročovat vůči protivníkům vyžaduje, abychom dosáhli rovnováhy mezi výměnou informací, cloud computingem, výkonem a flexibilitou platforem na straně jedné a aktivy lidských zdrojů, které kybernetičtí zločinci často zneužívají. Pokud chtějí firmy vyhrát bitvy proti hrozbám budoucnosti, musí lépe vidět, lépe se učit, rychleji detekovat a reagovat a plně využívat všech technických i lidských zdrojů, které mají k dispozici," říká Vincent Weafer, viceprezident McAfee Labs při Intel Security

PŘEDPOVĚĎ HROZEB PRO ROK 2016

Předpovědi hrozeb pro rok 2016 odrážejí hlavní trendy, od pravděpodobných hrozeb kolem vyděračského malwaru (ransomware), přes útoky na automobilové systémy, infrastrukturu až po útoky na skladování dat a následný prodej odcizených dat.

Samozřejmě zároveň se předpokládají další hrozby:

Útoky prostřednictvím systémů pro zaměstnance

Sdílení informací o hrozbách

Skladiště odcizených dat

Integrovaná elektronika

Vyděračský malware

Útoky na integritu

Cloudové služby

Automobily

Hardware

PŘEDPOVĚĎ HROZEB DO ROKU 2020

Pětiletý výhled se pokouší předpovědět, jakým způsobem se budou měnit povahy hrozby, jak se bude měnit chování a cíle útočníků a jak bude odvětví na tyto výzvy v horizontu příštích pěti let reagovat.

Kybernetická špionáž v korporátním hávu

Nová zařízení, nové plochy pro útok

Odpověď bezpečnostního odvětví

Vyhýbání se detekci

Ohrožení soukromí

Útoky pod OS

Další články k tématům - bezpečnost - hrozby - malware - špionáž - zabezpečení - zaměstnanci - Vincent Weafer

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 29. prosince 2015 - úterý

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka