logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Profesionální počítače postavené na procesorech Intel Core vPro s technologií Intel Turbo Boost splňují rostoucí nároky na výkon kancelářských aplikací a zároveň jsou vybaveny pokročilým zabezpečením a funkcemi pro správu dat.

Intel představuje rodinu procesorů Intel® Core™ vPro™ pro rok 2010. Reaguje tím na poptávku profesionálních uživatelů po výkonnějších a flexibilnějších procesorech, lepším zabezpečení dat proti krádeži a úspoře nákladů v rychle se měnícím IT prostředí. Právě tyto a další vlastnosti tvoří srdce nových profesionálních přenosných i stolních počítačů s novými procesory Intel, které se v současné době začínají objevovat na trhu po celém světě.

Procesory Intel Core vPro přicházejí v době, kdy se s nástupem videa, internetového telefonování a sociálních sítí výrazně mění firemní IT a výkon počítače se stává ještě větší prioritou.

"Firmy, zejména takové, které si nepořizovaly nové počítače několik let, mají nyní počítačové prostředí, jež nedokáže zvládnout aplikace, které si osvojují mnozí pracovníci a IT odvětví jako celek," prohlásil Rick Echevarria, viceprezident Intel Architecture Group a generální manažer divize Business Client Platform. "Integrace inteligentního výkonu v kombinaci s vyspělým zabezpečením a funkcemi umožňujícími úsporu nákladů, jimiž se procesory rodiny Intel Core vPro mohou pochlubit, poskytuje počítačovým firmám i malým a středním uživatelům naprosto nekompromisní platformu. Rovněž jsme nadšeni tím, že technologie Intel vPro nabízí IT prostředí flexibilitu vnímat virtualizaci klientů a provozovat aplikace typu cloud computing."

Platforma postavená na rodině procesorů Intel Core vPro pro rok 2010 zahrnuje novou čipovou sadu Intel® Q57 Express, nové síťové zařízení Intel® 82577LM Gigabit pro notebooky a Intel® 82578DM pro stolní počítače. Nové počítače s Intel Core vPro pro rok 2010 aktuálně uvádějí na trh všichni významní výrobci včetně značek Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo či Toshiba. Kromě toho výrobci softwaru vyvíjejí řešení pro malé a středně velké firmy (SMB). A společnosti jako Bomgar, Kaseya, LANDesk, Level Platforms, LogMeIn, Microsoft, RealVNC, Spiceworks, Symantec a WinZip budou podporovat tyto funkce v nově chystaných produktech. Poskytovatelé IT služeb včetně společností AT&T Tech Support 360* a PlumChoice plánují zabudovat funkce nové technologie Intel Core vPro do své nabídky pro malé a středně velké podniky.

Jak myslet rychle

Procesory jsou postaveny na mikroarchitektuře Intel Nehalem a jsou vyráběny revolučním 32nanometrovým procesem. Intel integroval do procesorů vůbec poprvé grafiku s vysokým rozlišením a rovněž je osadil druhou generací tranzistorů High-K Metal Gate, které přispívají k vyšší rychlosti a zlepšují životnost baterie.

Procesory Intel® CoreTM i7 a i5 pro rok 2010 jsou vybaveny technologiemi Intel® Turbo Boost a Intel® Hyper-Threading, které umožňují adaptivní a „inteligentnější“ výpočetní výkon. Technologie Intel® Turbo Boost automaticky upravuje rychlost procesoru, jakmile zaregistruje nějakou změnu pracovního zatížení - například zrychluje při souběžném provozu několika aplikací nebo při sledování videa. Naopak dokáže snížit výkon, když si uživatel odskočí pro kávu a na počítači běží pouze aplikace na pozadí.

K vysokému výkonu a energetické efektivitě procesorů výrazně přispívá technologie Intel Hyper-Threading, která propojuje jednotlivá procesorová jádra „vlákny“, umožňujícími rychlejší zpracování instrukcí paralelně. Při standardizovaných testech se ukázalo, že notebook vybavený procesorem Intel Core i5 vPro pro rok 2010 dokáže pracovat s produktivními aplikacemi až o 80 % rychleji1, souběžné aplikace dokáže provozovat až dvakrát rychleji1 a důvěrná data ochránit až 3,5krát silněji než tři roky starý běžně prodávaný notebook.

Jak vyzrát na lumpy

Technologie Intel® Anti-Theft, kterou jsou nové procesory rodiny Intel vPro vybaveny, představuje značnou frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Nová technologie Intel Anti-Theft verze 2.0 (Intel® AT 2.0) umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a zcela znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Dále je možné nastavit zprávu, jež se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Technologii Intel AT 2.0 bude podporovat řada výrobců, například Fujitsu, HP, Lenovo a Panasonic, dále též bezpečnostní společnosti typu Absolute Software, PGP, Phoenix a WinMagic.

Lepší správa

S procesory Intel Core i5 a i7 vPro spolupracuje nové dálkové ovládání Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM Remote Control). Je plně propojeno s integrovanou grafickou kartou, takže IT administrátoři se konečně zbaví nekonečného dotazování uživatelů "A co na obrazovce vidíte ?" Místo toho se jim displej uživatele zobrazí stejně jako uživatelům a budou mít nad počítačem plnou kontrolu, a to i v případě, že operační systém nebude aktivní. Dříve bylo pro zajištění KVM nutno nástrojů, které stály přes 200 dolarů na jedno PC.

Vzhledem k tomu, že u profesionálních počítačů je stále častější šifrování dat, vybavil Intel své nové procesory funkcemi, které se dokážou vyhnout snížení produktivity práce. Přímo do hardwaru byly začleněny nové instrukce pro standard pokročilého šifrování (Advanced Encryption Standard), které urychlují šifrování a následné dešifrování.

Nové procesory jsou vybaveny technologií Intel® Remote Encryption Management. Ta umožňuje IT pracovníkům vzdáleně spravovat počítače se zašifrovanými pevnými disky, bezpečněji tyto disky otevírat a zpřístupnit veškeré schopnosti nabízené technologií Intel vPro. Další zajímavou funkcí je PC Alarm Clock, která dokáže počítač v předem nastavený čas "probudit" a ten si pak sám provede údržbu, bezpečnostní úkony a další úkoly.

Podpora pro malé a střední firmy

OEM a výrobci počítačů, a to včetně společností ASI, Equus nebo Seneca Data, začali na trh uvádět notebooky pro malé a střední firmy postavené na procesorech rodiny Intel Core pro rok 2010 a dalších částech dodávaných společností Intel. Rozsáhlá škála notebooků, podporovaná programem Spring Peak, je vyvíjena výrobci jako Gigabyte a Pegatron, přičemž tyto notebooky jsou prodávány distribučním kanálem společnosti Intel. Platforma Spring Peak nabízí jedinečný design, dockovací stanici, 15,6palcový displej a podporu technologie Intel Anti-Theft.

I pro velké podniky

Intel uvedl na trh novou platformu pro pracovní stanice postavenou na procesoru Intel Core i5 a čipové sadě Intel® 3450. Vytváří zcela novou úroveň základních pracovních stanic, které svým uživatelům poskytnou požadovanou efektivitu, výkon a spolehlivost. To vše za ceny, které se blíží cenám běžných osobních počítačů. Platforma je zaměřena na uživatele z řad malých a středně velkých firem a rovněž na firemní uživatele, kteří pracují s digitálním obsahem nebo CAD aplikacemi. Platforma využívá nové HD grafiky a byla certifikována pro použití na aplikacích společností ADOBE, Autodesk a dalších. Pracovní stanice založené na platformě představí partneři distribuční sítě Intelu včetně společností Fujitsu, HP, Lenovo a NEC.

Nové procesory Intel Core i5 a Core i7 disponují vedle rychlosti i vysokým bezdrátovým výkonem. Intel totiž představil dva nové 802.11n WLAN adaptéry, které jsou nabízeny pod typovými označeními Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 a Intel® Centrino® Advanced-N 6200. Adaptéry nabízejí multi-stream funkce ve standardu 802.11n, dvoupásmovou podporu, konzistentní pokrytí a vyšší rychlost (model 6300 až 450Mpbs, model 6200 300 Mbps). Intel rovněž představil adaptér Intel® Centrino® Advanced-N+WiMAX 6250, který nabídne až 20Mbps WiMAX a pokročilou 802.11abgn (až 300 Mbps) WiFi pro maximální pokrytí. Všechny tři adaptéry podporují technologii Intel vPro.

Další články k tématům - 11n - Anti-Theft - Boost - Centrino - Core - HP - i5 - Intel - IT - Lenovo - notebooky - procesory - šifrování - Turbo - vPro - výkon - Rick Echevarria

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 5. února 2010 - pátek

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010