logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel představuje 40 futuristických projektů

Intel má rozpracováno více než 40 projektů, které mohou značně ovlivnit budoucí způsob používání informačních technologií. Jsou mezi nimi například nový systém napájení počítačů snižující jejich spotřebu v pohotovostním režimu až 50krát, ověřování informací pomocí znalostní databáze nebo návrh 3D internetu.

Na své každoroční akci s názvem Research@Intel Day představila společnosti Intel skoro 40 futuristických projektů a konceptů, na kterých ve svých laboratořích právě pracuje. Projekty spadají do různých odvětví - od ekologicky přívětivých technologií (eco-technology) přes podnikové IT až po bezdrátovou mobilní technologii. Mezi osobnostmi, se kterými se mohli návštěvníci setkat, byli Ajay Bhatt, spoluvynálezce USB, a Joshua Smith, průkopník bezdrátového napájení a robotiky.

"Projekty, na kterých nyní naši vědci pracují, mají za úkol vylepšit počítačovou a komunikační techniku zítřka. Budou rychlejší, jednodušší a energeticky efektivnější. To výrazně ovlivní způsob, jakým budou lidé pracovat a využívat svůj volný čas," řekl Justin Rattner, CIO společnosti Intel, starší člen společnosti Intel a viceprezident a ředitel Intel Labs.

Justin Rattner na Research@Intel Day probíral i nedávné změny v programu a prioritách společnosti Intel. Díky tomu vznikla nová organizace s názvem Intel Labs. Ta má za cíl hledat nové možnosti pro technologickou inovaci a přicházet s přelomovými objevy. Několik těchto projektů Intel rovnou představil.

Nová správa napájení umožní až 50x delší výdrž na baterie v pohotovostním režimu

Platforma správy napájení (platform power management) je novou technologií, která je použita v platformě „Moorestown“, což je kódové označení budoucí platformy postavené na procesoru Atom a určené do mobilních internetových zařízení (MID). Díky tomuto vylepšenému řízení se 50krát sníží spotřeba elektrické energie v pohotovostním režimu oproti dnešní platformě s procesorem Atom. To samozřejmě znamená mnohem delší výdrž baterií. Počítač může rychle a efektivně snížit napětí, nebo dokonce vypnout nepoužívané části systému, jako jsou různé bezdrátové technologie. Technologie PPM může být prospěšná řadě produktů Intel, a to od MID až po vysoce výkonné servery.

Dispute Finder - chce vás někdo napálit ?

Mnohé z informací, které jsou dostupné na internetu, jsou užitečné a pravdivé. Ale najde se velké množství informací nepravdivých nebo matoucích. Dispute Finder je raným výsledkem výzkumu Intel Labs, který návštěvníkům internetu umožní lépe se orientovat v protichůdných informacích. Zatímco uživatel čte novinový článek, blog nebo informace na určitém webu, program automaticky označí text, ke kterému nalezl alternativní nebo opačné informace. Klepnutím na označené místo se zobrazí odkazy podporující toto tvrzení i ty, jež mu odporují.

Budoucnost internetu - mnohem méně textu

Vědci z laboratoří Intel se domnívají, že v budoucnu bude internet plný 3D grafických prvků a textu bude postupně ubývat. Díky tomu si lze prohlédnout libovolné místo na planetě. Intel začal nejdříve s tvorbou prototypu 3D internetu v laboratorních podmínkách, a to za použití nástroje zvaného ScienceSim. Jde o sdílené místo na internetu, kde mohou vědci tvořit vizuální simulace on-line a spolupracovat efektivněji za použití dostupných funkcí. Cílem je podpořit výzkum prostřednictvím vizualizace - například modelu okraje pobřeží a vln na pobřeží v rámci studie dopadu lidské činnosti.

Tvorba pružnějšího internetu pro standardní počítače

Původní tvůrci internetu vůbec nepočítali s jeho neuvěřitelným růstem a úspěchem. To je důvod, proč internet staví na vysoce specializovaném síťovém vybavení. Vědci společnosti Intel navrhují použít "Router Bricks". Jde o jednoduché, ale radikální řešení, které umožní stavět sítě ze standardních počítačů místo specializovaného vybavení. Předvedený prototyp je postaven na procesorech Intel® Xeon™ a běží na softwaru open source. Namísto roky trvajícího čekání na specializovaný směrovací hardware by síťoví programátoři mohli levně a rychle programovat nové směrovací funkce.

Další články k tématům - 3D - Atom - Intel - internetu - Justin Rattner

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 30. června 2009 - úterý

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel představuje Pinetrail, novou platformu pro netbooky

Futuristický procesor Intel může změnit způsob komunikace s počítačem

Intel investuje miliony eur do evropského výpočetního centra

AMÁLKA slaví 10. narozeniny dalšími úspěchy při výzkumu vesmíru

Intel udělil první vPro certifikaci v ČR

Intel a makedonská vláda zlepšují vzdělání v tamních školách

Digitální hnízda změní školní výuku

Intel vpustí 3D televizi do našich obývacích pokojů

Intel Core i7

Mooreův zákon je hnací silou pro neuvěřitelné množství novinek v IT průmyslu

Intel uvedl na trh procesory Core i7, Xeon 3400 a první Core i5

Nejlepším IT manažerem se stala žena

Intel a Micron vyvinuly nejefektivnější NAND produkt na světě

Intel a Facebook umožní každému uživateli počítače podpořit důležité celosvětové projekty

Startuje první česká IT Manager Game

První 34nm Intel SSD sníží ceny o 60 procent

Nejprestižnější česká herní online soutěž zná své vítěze

Jsou digitally cool jen děti, nebo i rodiče

Já a můj počítač

Intel představuje 40 futuristických projektů

World Gamemaster Tournament 2009 právě začíná

Trh se stolními počítači se pomalu mění

Intel představuje novinky z oblasti mobilních zařízení

Ultratenká budoucnost s novými ULV procesory Intel

Dodržujeme naše společenské závazky

Češi zvítězili na největší mezinárodní soutěži Intel ISEF

Prohlášení prezidenta a generálního ředitele společnosti Intel Paula Otelliniho

Světová soutěž pro mladé vědce Intel ISEF začíná

Nový notebook stojí firmu dvacet tisíc korun, ztracený téměř milion

Intel představuje nové procesory

Intel sponzoruje nejprestižnější českou on-line soutěž

Intel se na CeBITu 2009 rozdvojí

Craig Barrett, předseda společnosti Intel, opustí v květnu svou pozici

Nový design Classmate PC změní práci s počítačem při výuce

Intel představil podporu pro internetové služby v televizi

Počítače, které samy zavolají o pomoc

Chcete si zkusit roli IT manažera ?