logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010

Intel představuje svou zbrusu novou rodinu procesorů Intel Core pro rok 2010. Ta nabídne notebookům, stolním počítačům i integrovaným zařízením nevídanou míru integrace a inteligentní výkon včetně technologie Intel Turbo Boost1.

Společně s novými procesory Intel® Core™ i7, i5 a i3 Intel prezentoval také 32nanometrový (nm) výrobní proces, který bude poprvé v historii společnosti využíván k výrobě procesorů a k integraci HD grafiky do vybraných čipů. Tento nebývalý přechod a inovace odráží investici 7 miliard dolarů společnosti Intel, která byla oznámena začátkem minulého roku uprostřed globální ekonomické krize.

Společně s dalšími postupy pomáhá 32nanometrová výrobní technologie zrychlit počítač a současně snížit spotřebu elektrické energie. Intel představuje více než 25 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Mezi nimi jsou například nové procesory Intel® Core™ i7, i5 a i3, čipové sady Intel® 5 Series nebo adaptéry Intel® Centrino® Wi-Fi a WiMAX s funkcemi Intel® My WiFi (viz tabulky níže). Očekává se, že na základě těchto produktů sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení.

"Vůbec poprvé je nová řada procesorů Intel postavená na nejpokročilejších technologiích ihned dostupná ve všech segmentech," řekl Sean Maloney, výkonný viceprezident a generální ředitel Intel Architecture Group. "Tyto inteligentní procesory se dokážou přizpůsobit individuálním potřebám uživatelů a automaticky zlepšují výkon každodenně využívaných aplikací. Jsou energeticky efektivní, protože jsou schopny vypínat jednotlivá výpočetní jádra a zapínají je pouze v případě potřeby lepšího výkonu."

Rychlost a inteligence v jednom

Nové procesory Core i7 a Core i5 nabídnou technologie Intel Turbo Boost1 a Intel Hyper-Threading2, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Technologie Intel Turbo Boost1 dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading2 umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.

Čipová sada Intel® 5 Series podporuje všechny nové procesory Intel Core a je prvním jednočipovým řešením společnosti Intel, které namísto pouhého propojení komponent poskytuje také spoustu inovací a funkcí. Řada Intel Core rovněž disponuje technikami pro snížení spotřeby elektrické energie. Jde například o techniku "HUGI" (hurry up and get idle), která procesorům umožňuje rychlé dokončení úloh a prodlužuje životnost baterie.

Nová řada Intel Core jako první zahrnuje procesory pro běžné počítače, do kterých je integrováno grafické jádro. Jde také o první integrované řešení nabízející multikanálové audio Dolby* TrueHD a DTS Premium Suite pro domácí kino. S Intel® HD grafikou dokáže procesor plynule přehrávat video ve vysokém rozlišení a umožní hrát většinu počítačových her. Intel® HD dokáže uspokojit také ty zájemce, kteří díky ní nebudou potřebovat dodatečnou grafickou kartu, a přesto dostanou plnou podporu v novém operačním systému Microsoft Windows 7.

Další funkcí pro uživatele notebooků je Intel Switchable Graphics umožňující přepínání mezi integrovanou a externí grafikou podle náročnosti provozovaných úloh, a to bez nutnosti rebootování systému.

V prvním čtvrtletí letošního roku Intel nabídne řadu procesorů Intel Core pro rok 2010 také ve verzi s technologií Intel® vPro™.

Další články k tématům - Boost1 - Core - HD - Hyper-Threading2 - i3 - i5 - i7 - Intel - procesory - Turbo - Sean Maloney

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 11. ledna 2010 - pondělí

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010