logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Bezplatné kurzy pro profesionální rozvoj s Intel Learning Studio

Sociální platforma Intel Learning Studio umožní učitelům sdílet studijní plány, konzultovat a poskytovat zpětnou vazbu svým kolegům a také se učit od celosvětové komunity pedagogů.

V souvislosti s dvanáctým ročníkem Vzdělávacího summitu společnosti Intel (12th Annual Intel Education Summit) byla představena nová inovativní online platforma Intel Learning Studio. Obsahuje řadu kurzů zdarma pro profesionální rozvoj, přičemž všechny z nich nějakým způsobem pracují s herními prvky. Finální verze platformy bude uvedena celosvětově v červnu 2016.

Cesty, jak se zde kurzy nazývají, díky těmto technikám umožňují učitelům lépe zapojit žáky do výuky. Herní techniky u nich mají podpořit zvídavost a rozvíjet spolupráci spolu s orientací na řešení problémů.

Cílem je učitelům umožnit lépe své žáky motivovat a dosáhnout tak pozitivního dopadu na jejich výkony a aktivní zapojení do výuky. Intel Learning Studio bude rovněž fungovat jako sociální platforma pro učitele, neboť jejím prostřednictvím budou moci sdílet učební plány, konzultovat problémy s kolegy, poskytovat jim zpětnou vazbu, případně se od komunity pedagogů po celém světě učit.

Intel Learning Studio vzniklo v úzké spolupráci s Arizonskou státní univerzitou pod vedením profesora Sashy Baraba, předního odborníka na oblast herních metod ve výuce a výkonného ředitele Centra pro hry a vzdělávací efekt.

Cestu lze absolvovat kdykoli a odkudkoli online. Učitelé mají k dispozici i detailní instrukce jak kurz rozdělit a personalizovat. Vzhledem k tomu, že herní prostředí sami využívají a jeho prostřednictvím se také učí, měli by být schopni zkušenosti s ním lépe využít při samotné výuce. Např. v hodinách přírodních věd mohou namísto tradičního drilu motivovat různými odměnami. Dobře navržené hry nabízejí takové vyvážení výzev a odměn, které může podpořit zapojení studentů a zájem o plnění úkolů.

Požadavek na herní prvky ve výuce se ozývá stále častěji, neboť výzkumy potvrzují souvislost mezi výukou založenou na hře a výkonem studentů. Zároveň je u her spatřován značný potenciál řešit naléhavé sociální, kulturní a ekonomické problémy.

Tento požadavek se znásobuje s poklesem zájmu o technické obory a matematiku na středních a vysokých školách, zejména u dívek. Logicky se pak tato skutečnost projevuje i v počtu absolventů těchto škol. Pokles kvalifikované pracovní síly v těchto oborech znepokojuje firmy i vlády ve všech zemích EU.

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 4. prosince 2015 - pátek

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Speciální nabídka videokonferencí Yealink