logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Nový design Classmate PC změní práci s počítačem při výuce

Okamžitě změnit tvar standardního počítače na tablet s dotykovým displejem umožňuje nový, flexibilní design založený na technologiích společnosti Intel. Změny jsou výsledkem pilotních projektů a etnografických studií v rámci globálních vzdělávacích programů Intelu.

Na letošním veletrhu CES představili výrobci počítačů několik nových návrhů počítačů Classmate PC. Doplnili tak současnou řadu laptopů, určenou žákům základních škol.

Nový flexibilní design, založený na technologiích společnosti Intel, umožňuje okamžitě změnit tvar standardního počítače na tablet s dotykovým displejem. Otočení displeje o 180 °, rotační kamera a dotykový displej umožňují maximálně přirozenou interaktivitu práce při výuce. Změny v designu byly provedeny na základě průzkumů mezi studenty a učiteli v rámci pilotních programů a na základě výsledků etnografických studií.

Společnost Intel zároveň představila iniciativu Intel® Learning Series. V rámci této iniciativy Intel podporuje lokální technologické společnosti, které se zabývají dodávkami hardwaru, softwaru a služeb pro oblast školství a vzdělávání. Cílem spolupráce při inovaci produktů a služeb, navazujících na platformu Classmate PC, je zlepšit a prohloubit zkušenosti studentů při práci s moderními technologiemi. Iniciativa Intel Learning Series představuje obecnou platformu. Jejím výsledkem je technologický ekosystém nabízející komplexní produkty a služby plně přizpůsobené specifickým potřebám vzdělávání v každé zemi. Lokální výrobci počítačů nabídnou studentům a učitelům obě designové platformy Classmate PC včetně předinstalovaného potřebného softwaru.

Nové, kombinované Classmate PC budou na trhu k dispozici současně s původním, velmi úspěšným provedením, využívaným v rámci národního programu portugalské vlády nazvaného Magalhães Initiative (Magellan). Magalhãesova iniciativa je jedním z nejkomplexnějších vzdělávacích technologických programů na světě. Jejím cílem je poskytnout počítače pro výuku žákům základních škol. Na využití modelu ve vlastních podmínkách již s Portugalci spolupracuje například Venezuela. Iniciativa přesně odráží rozsah programů cílených pro Intel Learning Series.

Intel dále zveřejnil informace o spolupráci s portugalským výrobcem OEM, firmou JP Sá Couto a místní vývojářskou společností CEIIA. Cílem je navrhnout nový typ počítače Magalhães PC s novými funkcionalitami, reagujícími na specifické potřeby Portugalců (rozšířené možnosti psaní a čtení, větší displej, větší paměťová kapacita nebo doplňkové možnosti připojení 3G a WiMAX). Novinky budou nabízeny jako doplněk současných řešení v rámci programu Magalhães.

"Vzdělání je jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit budoucnost jednotlivců, obcí i celých národů," říká Lila Ibrahimová, generální manažerka divize Intel Emerging Markets Platform Group, která vyvinula referenční model Classmate PC na základě etnografického výzkumu a podporuje program Intel Learning Series. "Na celém světě žije asi 1,3 miliardy dětí ve školním věku a pouze 5 % z nich má přístup k počítači nebo internetu. IT průmysl má proto obrovskou příležitost přispět ke zlepšení vzdělávání i života studentů. Dnešní oznámení je v souladu s naším dlouhodobým závazkem podporovat vzdělávání prostřednictvím technologií a tím zlepšit život lidí na celém světě."

Classmate PC

Účelově navržené netbooky založené na architektuře Intel® s využitím procesoru Intel® Atom™ představují cenově dostupné a přitom plně funkční počítače podporující řadu studijních aplikací. S ohledem na potřeby studentů jsou tyto počítače malé a lehké, aby je snadno mohly přenášet i děti. Jejich součástí je voděodolná klávesnice a jsou dobře přizpůsobeny přenášení třeba ve školní aktovce, takže snesou i hrubší zacházení, například nárazy, otřesy či občasné pády. V režimu tabletu nabízí otočný studentský počítač funkci „ignorování dlaně“, která dětem umožňuje přirozenější psaní s dlaní položenou na dotykovém displeji. Dále také obsahuje vzdělávací software a aplikace od výrobců softwaru a obsahu, kteří se účastní programu Intel Learning Series.

Intel® Learning Series

Studentské počítače s procesory Intel jsou součástí iniciativy Intel Learning Series, která nabízí cenově dostupné a ucelené řešení vyvinuté ve spolupráci s výrobci a poskytované studentům prostřednictvím rozsáhlé prodejní sítě. Více než 100 výrobců softwaru a hardwaru, poskytovatelů vzdělávacích služeb a také prodejců spolupracuje se společností Intel na vývoji ucelené infrastruktury pro podporu Classmate PC. Místní výrobci jako CTL, Equus a M&A ve Spojených státech amerických, MDG v Kanadě, CMS ve Velké Británii, NEC ve Francii, Olidata v Chile, ASI v Austrálii a Hanvon v Číně budou ve svých zemích nabízet nové Classmate PC. Tyto počítače doplňují stávající přístroje, které jsou prodávány na celém světě.

"Naše spolupráce s vývojáři softwaru a hardwaru zajišťuje, že iniciativa Intel Learning Series je kulturně relevantní, dlouhodobě životaschopná a že podporuje místní ekonomiky," uzavírá Ibrahimová. "Prostřednictvím programu Intel Learning Series spojujeme inovativní myšlení a zkušenosti IT průmyslu a vytváříme tak zábavné a užitečné prostředí pro studenty, kteří se díky tomu mohou učit a rozvíjet své schopnosti pro potřeby 21. století."

Další články k tématům - Classmate - Intel - Learning - PC - počítače - Series - vzdělávání - Lila Ibrahimová

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 14. ledna 2009 - středa

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel představuje Pinetrail, novou platformu pro netbooky

Futuristický procesor Intel může změnit způsob komunikace s počítačem

Intel investuje miliony eur do evropského výpočetního centra

AMÁLKA slaví 10. narozeniny dalšími úspěchy při výzkumu vesmíru

Intel udělil první vPro certifikaci v ČR

Intel a makedonská vláda zlepšují vzdělání v tamních školách

Digitální hnízda změní školní výuku

Intel vpustí 3D televizi do našich obývacích pokojů

Intel Core i7

Mooreův zákon je hnací silou pro neuvěřitelné množství novinek v IT průmyslu

Intel uvedl na trh procesory Core i7, Xeon 3400 a první Core i5

Nejlepším IT manažerem se stala žena

Intel a Micron vyvinuly nejefektivnější NAND produkt na světě

Intel a Facebook umožní každému uživateli počítače podpořit důležité celosvětové projekty

Startuje první česká IT Manager Game

První 34nm Intel SSD sníží ceny o 60 procent

Nejprestižnější česká herní online soutěž zná své vítěze

Jsou digitally cool jen děti, nebo i rodiče

Já a můj počítač

Intel představuje 40 futuristických projektů

World Gamemaster Tournament 2009 právě začíná

Trh se stolními počítači se pomalu mění

Intel představuje novinky z oblasti mobilních zařízení

Ultratenká budoucnost s novými ULV procesory Intel

Dodržujeme naše společenské závazky

Češi zvítězili na největší mezinárodní soutěži Intel ISEF

Prohlášení prezidenta a generálního ředitele společnosti Intel Paula Otelliniho

Světová soutěž pro mladé vědce Intel ISEF začíná

Nový notebook stojí firmu dvacet tisíc korun, ztracený téměř milion

Intel představuje nové procesory

Intel sponzoruje nejprestižnější českou on-line soutěž

Intel se na CeBITu 2009 rozdvojí

Craig Barrett, předseda společnosti Intel, opustí v květnu svou pozici

Nový design Classmate PC změní práci s počítačem při výuce

Intel představil podporu pro internetové služby v televizi

Počítače, které samy zavolají o pomoc

Chcete si zkusit roli IT manažera ?