logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

SSD 520: nejrychlejší a nejvýkonnější SSD disk Intel

Intel Solid-State Drive 520 Series (Intel SSD 520), 6 Gbps SATA III SSD vyráběný 25nm technologií NAND. SSD 520 nabízí špičkový výkon i pro ty nejnáročnější uživatele PC, hráče počítačových her, počítačové profesionály nebo menší a střední firmy.

Z disku SSD 520 bude profitovat každá spotřebitelská aplikace, jež vyžaduje vysokou propustnost a pásmovou šířku, nízkou latenci a vysokou rychlost. Ocení jej mimo jiné výrobci softwaru, architekti, účetní, konstruktéři, hudebníci, tvůrci mediálního obsahu i další umělci, neboť komplexní sada funkcí, jimiž se tento disk pyšní, může mít dramatický dopad na produktivitu.

Disk umožní rychlejší grafiku pro vykreslování, kompilování, datové přenosy a naběhnutí systému. Uživatelé mohou naplno využívat multitasking a také hladce používat aplikace, které na dřívějších systémech fungovaly pomalu.

"Dokonale jsme využili konstrukční potenciál Intelu, abychom vytvořili SSD disk, který nabídne vysoký výkon na všech frontách a vysokou spolehlivost k tomu", prohlásil viceprezident společnosti Intel Rob Crooke, jenž je zároveň generálním ředitelem pro nevolatilní paměťová řešení. "Intel SSD 520 znovu zvedá laťku ve výkonu SSD disků, v jejich kvalitě a spolehlivosti, čímž výrazně zvyšuje uživatelský komfort."

Na rozdíl od tradičních pevných disků (HDD), které obsahují rotující disky a pohyblivé části, vycházejí SSD disky z křemíku, konkrétně jsou postaveny na technologii NAND flash, která se vyznačuje nižším příkonem, vyšší spolehlivostí a výrazně rychlejším výkonem, díky němuž mohou takové disky uspokojit požadavky těch nejnáročnějších technologií dneška, hodí se pro streamovaná videa z internetu, stejně jako pro intenzivní multitasking.

Intel SSD 520 je postaven na špičkové intelovské 25nm technologii NAND a rozhraní 6Gbps SATA III, používá procesor LSI SandForce Flash Storage s kodefinovaným a validovaným aktuálním firmwarem. Díky tomu nový SSD disk od Intelu vytváří ve svém odvětví nový standard. Nabízí až 80 tisíc 4K náhodných vstupně-výstupních operací za sekundu (IOPS) a až 50 tisíc 4K náhodných čtení IOPS při běžném provozu.

Produktivitu uživatele zvyšují i sekvenční čtení as 550 MB/s a 520 MB/s pro sekvenční zápis. Spolehlivost byla prověřena během tisícovek hodin testů a validací včetně více než 5000 individuálních testů. Disk se prodává s omezenou pětiletou zárukou.

"Úzce jsme spolupracovali s Intelem a snažili se využít jejich znalostí technologie NAND a nabídnout jedinečné optimalizované řešení pro klientské výpočetní aplikace s procesorem LSI SandForce Flash Storage", říká viceprezident a generální manažer divize LSI Flash Components, jež byla vytvořena po akvizici SandForce ze strany LSI. "Rozsáhlý validační proces, jímž zařízení v Intelu procházejí, je zárukou, že Intel 520 SSD nabídne nový standard v oblasti nejvyššího výkonu, špičkovou kvalitu a spolehlivost po celý životní cyklus."

Intel SSD 520 bude představovat vrchol SSD nabídky a bude vybaven těmito novými rysy: širokou škálou uživatelské kapacity od 60 do 480 GB, 256bitové šifrování Advanced Encryption Standard (AES) a výraznější ochranu hesla pro případ ztráty nebo krádeže. Podle benchmarku PCMark Vantage budou uživatelé tohoto disku mít k dispozici významný nárůst výkonu, a to až o 78 procent v responsivitě.

Hráči počítačových her pak budou profitovat z až 88procentního nárůstu výkonu při počítačových hrách. IT profesionálové budou moci využít nejen vyššího výkonu a produktivity, ale ocení jistě i spolehlivost nového disku, jeho zabezpečení, bezproblémový provoz a celkově nižší provozní náklady.

"Při vývoji nových her používáme kombinaci zpracování velkých datových celků a agresivní interaktivní vizualizace, to vše běhá paralelně, takže výkon úložného média se stává kritickým bodem celého procesu", říká zakladatel a technický ředitel společnosti id Software John Carmack, jehož společnost uvedla na trh vysoce úspěšné tituly Doom a Quake. "U řady námi prováděných úkonů SSD disky od Intelu zdvojnásobily propustnost a v některých případech umožnily zmapování desítek GB obrazových dat. Viděli jsme tedy na vlastní oči obrovský nárůst výkonu, což je něco úžasného."

Další články k tématům - disk - flash - HDD - IOPS - LSI - multitasking - NAND - SATA - SSD - Storage - Rob Crooke

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne 9. února 2012 - čtvrtek

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka