logo Internet Info s.r.o.

Best Project Management

Další ročník prestižní soutěže Best Project Management byl spuštěn a přináší řadu novinek. Tou nejvýznamnější je otevření soutěže pro širší okruh soutěžících. Kromě projektů z oblasti ICT se mohou nově přihlásit také stavební a developerské projekty. Uzávěrka přihlášek je 23. dubna 2010.

Třetí ročník soutěže Best Project Management, která má přispět ke zvýšení kvality a prestiže projektového managementu, přichází s řadou novinek. K nejvýznamnějším patří rozšíření oborů pro přihlášení do soutěže. Kromě soutěžících z oblasti internetových technologií se totiž mohou nově přihlásit i stavební a developerské projekty. Registrace jsou zdarma a probíhají až do 23. dubna 2010.

"Další novinky souvisejí s hodnocením odborné poroty. Ta bude klást mnohem větší důraz na dosažené cíle a přínosy projektů. To je dáno především dopadem hospodářské krize, která tlak na efektivitu přináší," upřesňuje Marek Čáp, jednatel společnosti solit project, která je spoluorganizátorem soutěže a dodává : "Větší důraz bude kladen také na nové postupy v projektovém řízení. Dalšími hodnotícími kritérii jsou rozsah a průběh řízení, následná realizace, úspěšnost a originálnost řízení a další."

"V minulých dvou ročnících jsme hodnotili celou řadu zajímavých projektů a projektových manažerů," dodává Petr Knap, partner společnosti Ernst & Young, odborného garanta. "Věřím, že i letos bude možnost ocenit nejlépe uřízené projekty a vyzdvihnout projektový management jako náročnou profesi, zcela zásadní pro dosahování pozitivních změn ve společnostech - zejména v období hospodářského útlumu."

Cílem soutěže je najít a ocenit nejlepší projektový management ICT projektů, organizačních a procesních projektů i stavebních a developerských projektů v oblasti komerčního sektoru a v oblasti veřejné správy v České a Slovenské republice. Jednotliví projektoví manažeři mohou účast v soutěži využít k navazování kontaktů a vzájemnému sdílení zkušeností v oblasti projektového managementu. Součástí výběrových kol je také osobní prezentace finálových projektů před odbornou porotou, která na základě toho zvolí vítěze. Právě zpětná vazba od poroty bývá důležitým motivem pro účast v soutěži.

Vítězný projekt bude vyhlášen na celodenní konferenci Project Management Day, která se uskuteční v úterý 15. června 2010 v hotelu Angelo v Praze. Další podrobnosti jsou k dispozici na bestprojectmanagement.cz.

Soutěž pořádá sdružení TUESDAY Business Network ve spolupráci s poradenskou společností solit project a za odborné garance společnosti Ernst & Young. Hlavním partnerem soutěže je společnost Hewlett-Packard. Mediálně soutěž podporují týdeník Euro, server Euro24, časopis Moderní řízení, server PatriaOnline a business server Podnikatel.cz.

Další články k tématům - business - developerské - ICT - management - projekty - soutěž - stavební - Marek Čáp - Petr Knap

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 17. března 2010 - středa

Další články od Internet Info s.r.o.