logo Internet Info s.r.o.

Czech Open Source 2010 vstupuje do finálového hlasování

Pořadatelé odstartovali finálové hlasování v anketě Czech Open Source 2010, která oceňuje nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok. V nominacích se objevila řada nováčků, ale také stálic české open-source scény. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

Až do 16.5. 2010 probíhá hlasování v anketě serveru Root.cz Czech Open Source 2010. Odborná porota a internetová veřejnost v ní již tradičně vybírají nejoblíbenější projekty z prostředí českého svobodného softwaru. Finálnímu hlasování předcházela nominační fáze, z níž vzešlo vždy pět nejčastěji uváděných projektů a služeb. Anketa letos vyhlásí vítěze již popáté.

"Jako každý rok byly nominovány tradičně oblíbené subjekty, ale i letos k nim přibylo několik zajímavých novinek. Nejvíc nových kandidátů je mezi blogy, protože to je oblast, kde je vývoj samozřejmě nejživější," dodává Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Hlasování probíhá prostřednictvím internetového formuláře na stránkách ankety, a to v šesti samostatných kategoriích :

Vyhlášení výsledků ankety proběhne na odborné konferenci Internet a Technologie 10 sdružení CZ.NIC, která se koná 7. až 8. června 2010. Partnerem ankety Czech Open Source 2010 je společnost CZ.NIC a společnost DIVIDO systems s.r.o, mediálním partnerem je internetový magazín LinuxEXPRES.cz.

Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená technickou dostupnost kódu a takovou licenci software, která umožňuje uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.

Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů.

Další články k tématům - 2010 - ankety - hlasování - NIC - open - projekt - root - software - source - Petr Krčmář

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 13. dubna 2010 - úterý

Další články od Internet Info s.r.o.