logo Internet Info s.r.o.

ICQ 7 vítězí mezi komunikačními programy

Nejnovější verze ICQ 7 se stále drží na vrcholu popularity. V žebříčku nejčastěji stahovaného softwaru ze sekce Komunikační programy serveru Slunečnice.cz se v únoru umístila na prvním místě.

První místo v žebříčku nejstahovanějších komunikačních programů ze serveru Slunečnice.cz obsadil v únoru 2010 software ICQ 7. Jde o nejnovější verzi tohoto dlouhodobě populárního kecálka, která je v katalogu k dispozici od letošního ledna. Mezi změny, které s sebou tato verze přinesla, patří například stránka "Kanály přátel" s možností komentování jejich aktualizací, či propojení s aktualizacemi z jiných služeb, např. z Facebooku, Twitteru, či Flickru.

Stříbrná příčka patří programu Skype, jenž také umí posílat online zprávy a soubory, avšak jeho primární funkcí je telefonování. To je pro volání po celém světě mezi uživateli používajícími Skype zcela zdarma, zároveň je možné s pomocí webkamery realizovat videohovory.

Česká lokalizace ICQ obsadila 3. místo. Z původního Atlas ICQ se program v loňském roce přejmenoval na ICQ Centrum.cz 7, což souvisí s koupí portálu Atlas.cz společností Centrum Holdings. Zajímavá je pozice ICQ Centrum.sk 7, slovenské lokalizace tohoto nástroje pro online komunikaci, která skončila desátá.

Software QIP 2005, jenž se umístil na 4. příčce, již není dále vyvíjen, pouze aktualizován v případě změny protokolu ICQ. Jeho přímým nástupcem je QIP Infium (6. místo), jenž disponuje všemi potřebnými funkcemi pro internetovou komunikaci. Další verze tohoto programu, QIP Infium PafoPack, doplněná o českou lokalizaci a několik funkčních vylepšení, skončila devátá.

Oblíbeným programem ve sledované kategorii je také software Hamachi, kterému patří 5. pozice. Umožňuje vytvoření vlastní virtuální sítě v síti internet (VPN). Díky tomu se napojené počítače chovají, jako by byly připojeny síťovým kabelem k lokální síti.

Do první desítky se ještě dostal kecálek určený pro mobilní telefony Jimm ICQ (7. místo) a komunikační program Miranda IM (8. místo), jenž představuje zástupce open source, neboli softwaru s otevřeným zdrojovým kódem.

Nejoblíbenější programy v kategorii Komunikační programy - únor 2010 :

  1. ICQ 7
  2. Skype
  3. ICQ Centrum.cz 7
  4. QIP 2005
  5. Hamachi 2.0
  6. QIP Infium
  7. Jimm ICQ
  8. Miranda IM
  9. QIP Infium PafoPack
  10. ICQ Centrum.sk 7
Další články k tématům - Atlas - Hamachi - ICQ - Infium - Jimm - komunikační - Miranda - PafoPack - programy - QIP - Skype - software

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 23. března 2010 - úterý

Další články od Internet Info s.r.o.