logo Internet Info s.r.o.

Křišťálová Lupa 2010: projektem roku je Slevomat.cz, anticena pro Datové schránky

Odborná porota ankety Křišťálová Lupa 2010 zvolila projektem roku server Slevomat.cz. Anticena letos patří projektu datových schránek. Ocenění Osobnost roku získal publicista Miloš Čermák.

Přes 93 tisíc hlasujících rozhodlo o výsledcích pátého ročníku ankety Křišťálová Lupa - Cena českého Internetu. Ve třech hlavních kategoriích - Projekt roku, Osobnost roku a Anticena - určila pořadí nominovaných projektů odborná porota složená z více než 70 osobností podnikatelského, internetového a mediálního světa. Anketu uspořádal zpravodajský server Lupa.cz za podpory generálního partnera společnosti Nokia.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhlo 25.11. 2010 v Divadle Archa v Praze. Role moderátorů se opět zhostila dvojice Tomáš Hanák, herec divadla Sklep, a Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info. Výsledky potvrdily, že trendem letošního roku jsou servery zaměřené na skupinové nakupování, když se vítězem kategorie Projekt roku stal Slevomat.cz. Osobností české internetové scény roku 2010 je Miloš Čermák, známý novinář a publicista. Nepopulární Anticena byla porotou přidělena tolik diskutovanému projektu datových schránek.

Přehled výsledků ankety Křišťálová Lupa 2010

Hodnocení odborné poroty :

Hlasování veřejnosti :

Své vítězství z loňských oceněných obhájilo hned několik projektů - aukční server Aukro.cz, zpravodajský portál iDNES.cz, internetový magazín Živě.cz, dále sociální síť Facebook, videoportál YouTube a také služba Seznam E-mail. Po krátké přestávce v roce 2009 se letos opět dostal na špici vyhledávač Google.

Novinkou tohoto ročníku je vznik kategorie s názvem Dobrej nápad, jejímž vítězem se stal server VideaČesky.cz. Společností Nokia byla v roce 2010 vypsána speciální kategorie Mobilní služba, ve které se na 1. místě umístily mobilní stránky m.T-Mobile.cz.

"Veřejnost v anketě často hlasovala pro projekty, které jsou jí dobře známé a které často využívá. Řada zajímavých webů a služeb, třeba ne tak mediálně zpopularizovaných, však může zůstat v pozadí. Redakce serveru Lupa.cz se proto rozhodla upozornit na jeden takový projekt a udělit zvláštní ocenění pro webovou aplikaci Fakturoid.cz," doplňuje výsledky Patrick Zandl, šéfredaktor serveru Lupa.cz, a dodává: "Jedná se o inovativní českou službu pro online vystavování a správu faktur pro živnostníky a malé firmy, která vyniká jednoduchostí a svým obchodním modelem."

Anketu Křišťálová Lupa 2010 uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika. Partnerem byla společnost ACTIVE 24. Hlavním mediálním partnerem byl týdeník Marketing & Media. Mediálně projekt podpořily servery AdActive, Aktuálně.cz, Blesk.cz, Centrum.cz, ČeskéNoviny.cz, ČRo 1 - Radiožurnál, ČT24, Dáma.cz, Deník.cz, E15.cz, eStránky.cz, Heureka.cz, iDNES.cz, Miton.cz, Novinky.cz, Proměňse.cz, Reflex, Seznam.cz a Živě.cz.

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 29. listopadu 2010 - pondělí

Další články od Internet Info s.r.o.