logo Internet Info s.r.o.

Kulatý stůl o digitalizaci zaměřený na televizory nové generace

Odborný server DigiZone.cz připravuje již osmý Kulatý stůl o digitalizaci. Tématem dubnového setkání budou nové trendy v technologiích a televizní technice. Akce se koná dne 22.4. 2010 v pražském hotelu Jalta.

Čeká nás masivní přechod k 3D televizím ? Jak vypadají televizory nové generace ? A jsou na jejich nové funkce připraveni provozovatelé televizního vysílání v České republice ?

V pořadí již osmý Kulatý stůl o digitalizaci, půldenní odborná konference serveru DigiZone.cz, se uskuteční 22.4. 2010 od 9 hodin v hotelu Jalta v Praze. Ve třech panelových diskuzích se bude hovořit o tom, jaké jsou nové technické možnosti sledování televize, zda výrobci televizorů nepředbíhají novými funkcemi televizních přijímačů dobu, a také o největší novince letošního roku: televizorech se stereoskopickým zobrazováním (3D).

Zájemci o účast se mohou registrovat již nyní na webu konference.

"Letošní první Kulatý stůl chceme věnovat tématům, která jsme dosud trošičku zanedbávali. Cílem konference je představit nové možnosti, které mají diváci při sledování televize a zároveň jaké jsou prognózy pro jejich využití. Podzimní Kulatý stůl už se bude jako tradičně věnovat opět procesu digitalizace u nás," slibuje Jan Potůček, šéfredaktor serveru DigiZone.cz.

První blok konference se zaměří na to, co vlastně od svého televizoru očekává divák. Panelisté v dalším bloku se pokusí zodpovědět otázku, zda není obsah vysílání pozadu za možnostmi nových televizorů a jak se české televizní stanice připravují na tyto technologické výzvy.

Na závěr konference se bude hovořit o využití vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Za pomyslný kulatý stůl tentokrát zasednou například Tereza Šimečková (Mediaresearch), Ondřej Lukáč (Samsung), Rudolf Pop (Česká televize) nebo Jaromír Glisník (Skylink).

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 18. března 2010 - čtvrtek

Další články od Internet Info s.r.o.