logo Internet Info s.r.o.

Nominace ankety Czech Open Source 2010 spuštěny

Pátý ročník ankety Czech Open Source 2010, oceňující nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok, byl odstartován nominační fází.

Čtenáři mají necelý měsíc na to, aby nominovali své favority v šesti kategoriích. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

Anketa serveru Root.cz Czech Open Source 2010, v níž odborná porota a internetová veřejnost vybírají nejoblíbenější projekty z prostředí českého svobodného softwaru, vstupuje do pátého ročníku, a to nominační fází.

Od 15. března až do 4. dubna mohou uživatelé navrhnout ty nejlepší projekty, které mají postoupit do finálového hlasování. To bude probíhat v období od 12. dubna do 16. května 2010 na stránkách serveru Root.cz. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů.

Stejně jako v předchozích ročnících je vyhlášeno šest kategorií - Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Do finále postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii. O vítězích v jednotlivých kategoriích pak rozhodnou jak čtenáři, tak v samostatném hlasování také odborná porota.

"Letošní vyhlášení výsledků bude probíhat poměrně netradičně. Bude totiž součástí programu konference Internet a Technologie 2010, kterou pořádá společnost CZ.NIC, partner ankety. Spojíme tak popularizační aktivitu, kterou pro oblast open source dlouhodobě děláme, s odbornou dvoudenní konferencí," dodává Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Partnerem ankety Czech Open Source 2010 je společnost CZ.NIC, mediálním partnerem je internetový magazín LinuxEXPRES.cz.

Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená technickou dostupnost kódu a takovou licenci software, která umožňuje uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.

Další články k tématům - ankety - hlasování - NIC - odborná - open - projekty - root - software - source - Petr Krčmář

Článek Internet Info s.r.o. ze dne 16. března 2010 - úterý

Další články od Internet Info s.r.o.