logo InterSystems B.V., organizační složka

HealthShare pomáhá zajišťovat propojenou zdravotní péči pro NHS Foundation Trust

Sdružení pro zdravotní péči NHS Foundation Trust v anglickém Devonu si pro svůj systém výměny zdravotnických informací (HIE) a pro nemocniční portál zvolilo platformu pro zdravotnickou informatiku InterSystems HealthShare.

Platforma HealthShare bude sdružovat a integrovat zdravotní údaje o pacientech z různých útvarů, které poskytují zdravotní a sociální péči, a zajišťovat tak integrovanou elektronickou zdravotní dokumentaci pacientů bez ohledu na místo nebo oddělení, kde byla péče poskytnuta. Součástí systému bude též nemocniční portál pro zdravotnické pracovníky v celém regionu, včetně akutní péče, pečovatelských služeb, psychiatrické péče, sociálních služeb a praktických lékařů.

V systému bude k dispozici i pokročilý analytický nástroj, který převádí data do srozumitelných informací. Ty pak pomohou zlepšovat péči o pacienty a místním sdružením poskytnou lepší přehled o nákladech a možnostech zajišťování zdrojů pro různé nemocniční útvary.

Sdružení NHS Foundation Trust poskytuje širokou škálu akutní zdravotní péče přibližně 280 tisícům místních obyvatel a zhruba100 tisícům turistů, kteří region jižní Devon každoročně navštíví. Finanční prostředky na systém pro výměnu zdravotnických informací získalo sdružení z technologického fondu "Safer Hospitals, Safer Wards" (Bezpečnější nemocnice, bezpečnější oddělení).

V souladu se strategií sdružení v oblasti informačních technologií není cílem HIE pouhé předávání informací, nýbrž i to, aby sdružení bylo schopno řešit problémy místní zdravotnické ekonomiky. Díky HealthShare se bude sdružení moci rozšiřovat a přizpůsobovat se budoucímu růstu zdravotního systému NHS nebo jeho reorganizaci a bude schopno s dostatečnou flexibilitou reagovat na případné změny v rozsahu úkolů a velikosti území, které spadá do jeho působnosti.

"Naším cílem je být špičkovým poskytovatelem zdravotních služeb, chceme být nejlepší ve všem, co děláme. Víme, že nejlepších výsledků dosáhneme, pokud budou různé organizace NHS vzájemně spolupracovat jako partneři a péče nebude roztříštěna podle hranic jednotlivých organizací. Potřebujeme opravdu plynulý systém, který poskytne lidem správnou péči a podporu vždy včas a tam, kde ji potřebují, ať už je to kdekoli," vysvětluje Mike Green, konzultant pro onkoplastickou chirurgii prsu a vedoucí informačního oddělení v NHS Foundation Trust.

Sdružení NHS v jižním Devonu je známo tím, že stojí v čele úsilí o propojenou péči. Podílí se na programu Integrated Care Pioneers (Průkopníci integrované péče), probíhajícího pod záštitou poslance a náměstka ministra zdravotnictví Normana Lamba.

V rámci tohoto programu jsou místní sdružení pro zdravotní péči vybízena k tomu, aby demonstrovala využívání ambiciózních a inovativních postupů při poskytování koordinované péče a podpory zaměřené na konkrétní osoby.

O sdružení South Devon Healthcare NHS Foundation Trust

Sdružení zdravotní péče v jižním Devonu bylo jedním z prvních sdružení NHS (vzniklo v roce 1991) a v roce 2007 se stalo jedním z prvních sdružení typu "Foundation Trust". Toto rozsáhlé sdružení provozuje nemocnici Torbay a je známo svým inovátorským přístupem.Spádová oblast sdružení South Devon Healthcare NHS Foundation Trust pokrývá území o rozloze téměř 500 km2 - od jižní části Dartmooru až k pobřeží táhnoucímu se od ústí řeky River Exe (město Dawlish) až za ústí řek Teign a Dart (město Dartmouth).

South Devon Healthcare NHS Foundation Trust je součástí vládního projektu Integrated Care Pioneers (Průkopníci integrované péče), který vybízí místní zdravotnická sdružení k tomu, aby demonstrovala využívání ambiciózních a inovativních postupů při poskytování koordinované péče a podpory zaměřené na konkrétní osoby.

Článek InterSystems B.V., organizační složka ze dne 14. října 2014 - úterý

Další články od InterSystems B.V., organizační složka

Zpráva agentury KLAS oceňuje interoperabilitu InterSystems HealthShare

Akutní péče o pacienty pod dohledem InterSystems TrakCare

Koordinovaná osobní zdravotní péče s podporou služby CMC

InterSystems opět v kvadrantu lídrů pro transakční databázové platformy

InterSystems patří mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Efektivně využitelné IT pro zdravotnictví

Pokroky propojené zdravotní péči v regionu střední Evropy

Koordinace plánů urgentní péče se službou Coordinate My Care

HealthShare Personal Community zapojuje pacienty do zdravotní péče

Středoevropská zdravotnická konference 2015

Symposium InterSystems 2015

Průzkum HIMSS Analytics potvrzuje potřebu více zapojit pacienty do péče

Caché 2015 - datová platforma pro nejnáročnějšími požadavky zdravotnických aplikací

HealthShare zabezpečuje standardizovaný tok zdravotnických informací

Platforma Ensemble zajišťuje lepší konektivitu mezi různorodými aplikacemi FN Ostrava

Systém sdílení informací CP-IS pomáhá chránit ohrožené děti

InterSystems je zařazen do kvadrantu lídrů

HealthShare pomáhá zajišťovat propojenou zdravotní péči pro NHS Foundation Trust

HealthShare je základem regionálního rejstříku pacientů nemocnic v anglickém Leedsu

InterSystems Zen Mojo zrychluje vývoj aplikací pro mobilní zařízení i PC

SD Times zařadil InterSystems mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Monitoring chronického onemocnění ledvin pro UK Renal Registry zajišťuje HealthShare

InterSystems HealthShare je lídrem na trhu softwaru pro výměnu zdravotnických informací

Acronis True Image 2019