logo IPEX a.s.

IPEX spustil telefonování ve vysokém rozlišení

IPEX a.s. - přední český telekomunikační operátor, ve své síti VoIPEX jako vůbec první operátor v Česku oficiálně spustil telefonování ve vysokém rozlišení HDSP. Díky tomu teď mohou všichni jeho zákazníci telefonovat v brilantní zvukové kvalitě.

IPEX tak znovu potvrzuje svoji pozici lídra trhu v inovacích a vysoké přidané hodnotě svých služeb a řešení. Přestože běžná pevná linka nebo IP telefonie obvykle poskytují dostatečně kvalitní podmínky pro srozumitelný přenos hlasu, VoIPEX teď ve své síti umožňuje telefonování ve vysokém rozlišení (HDSP - High Definiton Sound Performance).

"Zvuk ve sluchátku je tak čistý, jako kdybyste s protistranou stáli vedle sebe v místnosti," říká Dalibor Kaláb, PR a marketingový manažer společnosti IPEX, provozovatele sítě VoIPEX.

Kvalita zvuku v telefonních sítích je do značné míry závislá na zvoleném kódování přenášených dat. IPEX ve své síti VoIPEX jako první v ČR podporuje kodek G.722, který poskytuje více než dvojnásobně širší pásmo pro přenos hlasových dat. Zatímco běžná telefonní linka nebo IP telefonie umožňuje využít pásmo do 3400 Hz, s podporou kodeku G.722 lze přenášet zvuk v pásmu až do 7000 Hz.

Další články k tématům - HDSP - IP - IPEX - rozlišení - telefonování - VoIPEX - Dalibor Kaláb

Článek IPEX a.s. ze dne 22. ledna 2009 - čtvrtek

Další články od IPEX a.s.