logo IPEX a.s.

Již 150 ISP operátorů provozuje své hlasové služby na platformě společnosti IPEX

IPEX a.s. - přední český poskytovatel hlasových, datových a internetových služeb - dnes získal 150. ISP operátora, který se rozhodl své hlasové služby provozovat na velkoobchodní platformě společnosti IPEX. Ta je unikátní jak rozsahem funkcí, tak počtem nasazení.

Největšími přednostmi velkoobchodní platformy společnosti IPEX jsou propracované nástroje pro účtování předplacených i tarifních hlasových služeb (billing) a otevřené komunikační rozhraní pro spolupráci se třetími systémy na bázi SOAP. Tyto vlastnosti bývají u podobných řešení obvykle zvlášť zpoplatněny nebo nejsou dobře připraveny pro použití v českém prostředí. Novinkou je podpora telefonování ve vysokém rozlišení (HDSP), které IPEX spustil napříč všemi svými produkty a službami jako vůbec první operátor v Česku.

"Velkoobchodní platforma společnosti IPEX nám umožnila spustit a nabídnout plnohodnotné hlasové služby s minimálními vstupními i provozními náklady již během několika týdnů," říká Ladislav Slanec ze společnosti Gyruss Telecom.

"Oceňujeme zajištění všech právních otázek poskytování hlasových služeb a plnou podporu naší vlastní značky (koncový zákazník se tak nesetkává se značkou společnosti IPEX, ale s naší značkou Gyruss Telecom," doplňuje Slanec.

ISP poskytovatelé rovněž oceňují fakt, že IPEX s tímto velkoobchodním řešením dodává volitelně také přímé propojení do veřejných pevných a mobilních sítí, včetně bezplatného propojení na přibližně 1 milion telefonních čísel v ČR (dostupných v sítích propojených operátorů anebo registrovaných v systému ENUM). Velkoobchodní platforma ISP PBX je tak ideálním řešením pro ISP poskytovatele, kteří chtějí svým zákazníkům nabídnout kromě připojení k Internetu také další služby (double-play, tripple-play).

Platforma sestává z robustního centrálního systému. Ten je plně škálovatelný a umožňuje provozovat hlasové služby na bázi IP telefonie teoreticky pro neomezené množství uživatelů - prakticky dnes obsluhuje desítky tisíc telefonních linek. IPEX svoji velkoobchodní platformu pro poskytování hlasových služeb v prostředí IP sítí vyvíjí kontinuálně již od roku 2005.

Další články k tématům - gyruss - hlasové - ipex - ISP - platforma - služby - Ladislav Slanec

Článek IPEX a.s. ze dne 29. dubna 2009 - středa

Další články od IPEX a.s.