logo ITeuro, a.s.

Digitální transformace ve výrobě vyžaduje kompatibilní ERP

Trendy digitální transformace a internetu věcí již pronikají do českého výrobního prostředí. Výrobci ale musí nejdříve prověřit kompatibilitu svých informačních výrobních systémů s novými digitálními technologiemi.

Infor představil svůj koncept digitální transformace na konferenci Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi, kterou pořádala společnost ITeuro - partner Inforu na českém trhu.

Technologie postavené na senzorech slibují poskytnout výrobním společnostem množství nových kontextuálních dat využitelných v celé řadě přelomových aplikací - od prediktivní analytiky až po automatizovanou údržbu výrobních zařízení.

Avšak v první řadě chytré technologie umožní zlepšit základní výrobní ukazatele jako produktivitu, efektivitu a úroveň zákaznických služeb.

"Během procesu digitální transformace může řada českých výrobních společností zjistit, že jejich často více než 10 let staré ERP systémy nejsou kompatibilní s nejnovějšími digitálními technologiemi. Aby zůstaly konkurenceschopné i v příštích letech, měly by provést audit svých podnikových aplikací a rozhodnout se o jejich výměně či upgradu," říká Ireneusz Kubies, Channel Manager společnosti Infor v České republice.

Zavádění IoT technologií do výrobních provozů následující fáze:

  1. výrobní systémy MES (Manufacturing Execution Systems) ke zvýšení efektivity výrobních linek
  2. prediktivní údržba pro účinnější servis výrobních zařízení
  3. tovární automatizace umožňující automatické sdílení informací mezi stroji a uživateli k inteligentnějšímu rozhodování
  4. senzory umístěné v produktech u zákazníků zasílající data výrobcům pro lepší servisní podporu, možnosti doplňkového prodeje a další produktové inovace

Článek ITeuro, a.s. ze dne 28. dubna 2017 - pátek

Další články od ITeuro, a.s.

M-Files - Document Management System