logo ITeuro, a.s.

InduStream na konferenci Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

Společnost ITeuro na konferenci představila absolutní novinky z vlastní tvorby - bezpapírové dílny InduStream. Aplikace navazuje na dosavadní řešení pro terminálový a automatizovaný sběr dat a přidává k nim řadu dalších funkcí i nové grafické prostředí.

Konference Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi se konala pod záštitou Moravskoslezského kraje a mezi řečníky tak byl i náměstek hejtmana Jakub Unucka. Ve svém příspěvku upozornil mimo jiné na problém s přeskupením pracovníků a odchodem lidí z kraje.

"Odhady říkají, že z dělnických pozic brzy odejde dvacet procent lidí. Nechceme, aby tito lidé odešli i z kraje. Zejména chceme zabránit odchodu mladých. Řešení musejí být pro občany zdarma a ve formě pilotních projektů být fyzicky hotová do konce roku 2017. Chceme lidem názorně ukázat, co je to chytrý kraj a čelit odchodu mladých lidí zaváděním chytrých řešení, která budou pro takzvanou generaci mileniálů atraktivní i užitečná pro všechny obyvatele. Kraj za tímto účelem vyhlásil Soutěž o nejlepší chytrá řešení Moravskoslezského kraje a do 10. 8. 2017 přijímá přihlášky projektů, které je připraven finančně podpořit," uvedl Jakub Unucka.

Podle dalších řečníků na volné pracovníky firmy z regionu už netrpělivě čekají. Například Martin Péťa, ředitel logistiky ostravské firmy Démos trade, největšího českého dodavatele sortimentu pro výrobce nábytku, potvrdil, že se s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců do provozu potýkají dlouhodobě. I proto jeho společnost investuje do digitalizace a automatizace. V loňském roce například výrazně rozšířila a zmodernizovala skladovací prostory, kde kvalifikované pracovníky využívá na kontrolních, kompletačních a balicích stanovištích jinak automatizované linky.

Že digitalizace a Průmysl 4.0 přinášejí kromě vyššího výkonu i vyšší kvalitu výroby, ujistil hosty Nshan Avetisjan, Representative Executive Officer firmy MARLENKA international, která vyrábí známé medové dezerty.

"Modernizace nám zajistila snížení reklamací. Aktuálně připadá jedna reklamace na 200000 vyrobených kusů produktů. Přitom se za poslední čtyři roky se zvýšil objem produkce trojnásobně, na více než 6 milionů kusů," řekl Nshan Avetisjan. Podnik, který založil jeho otec původně na ruční výrobě, dnes z Frýdku-Místku exportuje do 40 zemí světa a každý rok přidává čtyři další státy.

Za ITeuro vystoupili na konferenci ředitelka Slávka Klepková, produktový manažer Petr Boháč a obchodní a marketingový ředitel Vladimír Olšák.

"Z našeho pohledu se konference vydařila. Potěšila nás i zpětná vazba od účastníků, kteří potvrdili, že informace z praxe na obdobných setkáních chybí a u nás je získali. Navíc máme řadu podnětů, které využijeme v našich řešeních i při dalších akcích, které budeme připravovat," zhodnotila konferenci za pořádající firmu ITeuro ředitelka Slávka Klepková.

Článek ITeuro, a.s. ze dne 5. května 2017 - pátek

Další články od ITeuro, a.s.

M-Files - Document Management System