logo ITPOINT.CZ

AMPRER 2010 se blíží

AMPER - 18. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky 13. - 16.4. 2010, Pražský veletržní areál v Letňanech. Terinvest představuje již 18. mezinárodní ročník veletrhu AMPER 2010, 1. ročník veletrhu COMMTEC 2010 a 1. ročník veletrhu OPTONIKA 2010.

Tento souběh veletrhů se již tradičně uskuteční od 13. do 16.4. 2010 v areálu PVA Letňany Praha. Příprava veletrhu trvala skoro celý jeden rok a výsledkem je, že se na letošním ročníku veletrhu AMPER představí 670 firem z 22 zemí celého světa. Podle vyhodnocení průzkumu prováděného s vystavovateli, ale i s odbornou veřejností jsme letošní rok kladli velký důraz na efektivitu a odbornost reklamní kampaně a PR, a abychom zkvalitnili odbornou návštěvnost veletrhu, učinili jsme letošní rok pár drobných změn, které jistě přispějí ke spokojenosti vystavovatelů i návštěvníků.

Hlavní změnou oproti minulým ročníkům je vznik nových suplementů, veletrhu COMMTEC - 1. ročníku veletrhu komunikačních technologií, a veletrhu OPTONIKA - 1. ročníku veletrhu optických technologií a aplikací. Souběh těchto veletrhů tak nabírá na síle a znovu se stává synonymem kvality, prestiže, získávání obchodních kontaktů, ale také přehlídkou novinek, trendů a inovací.

Další zajímavou novinkou je výstava elektromobilů a elektrických dopravních prostředků, na které se představí výrobci této "zelené" technologie přepravy osob. Vzhledem k velkému nárůstu zájmu o tato vozidla z řad veřejnosti jsme se rozhodli připravit nahlédnutí do zákulisí těchto technologií a dodat návštěvníkům veškeré potřebné informace.

Oborová struktura veletrhu nabízí ucelenou prezentaci firem z nejdůležitějších odvětví soudobé elektrotechniky a elektroniky. Na veletrhu se představí 670 tuzemských i zahraničních vystavovatelů z 22 zemí světa na ploše přesahující 15000 m2.

Automatizační, řídící a regulační technika je letos zastoupena v hale č. 3 a nově také v hale č. 2D, kde ji návštěvníci naleznou společně s elektroinstalační technikou a zařízením pro výrobu a rozvod elektrické energie. Dalším jistě zajímavým oborem je osvětlení, kterému je letos nově vyhrazena samostatná sekce v hale č. 5. Spolu s veletrhem COMMTEC tvoří speciální sekci v hale č. 6 zabezpečovací a elektroinstalační technika, která má na veletrhu největší zastoupení.

Struktura veletrhu AMPER nabízí širokou škálu možností pro uvedení nových exponátů a poznatků na trh a navazování nových obchodních partnerství, ale je i příležitostí pro setkání odborníků, výrobců a uživatelů elektrotechniky a elektroniky. Všem potom poskytuje jedinečný prostor pro zhodnocení současné situace v oboru, popřípadě upevnění stabilního postavení významných firem z oblasti elektrotechniky a elektroniky. Cílem organizátorů tohoto projektu je vytvořit zázemí a prostředí otevřené světovému obchodu a zajistit co nejkvalitnější podmínky pro rozvoj elektrotechnického průmyslu v České republice.

Mimo jiné veletrhy AMPER, COMMTEC a OPTONIKA nabízí široké spektrum odborných přednášek a seminářů na velmi zajímavá témata.

VII. ročník mezinárodní konference INTELIGENTNÍ BUDOVY 2010

Hlavními tématy Inteligentní budovy a energetické sítě, systémové elektroinstalace a sběrnice, systémy řízení vytápění a osvětlení, zabezpečovací zařízení a CCTV či multimediální a zábavní systémy. Konference je pořádána ve spolupráci s ČVUT a Českomoravskou elektrotechnickou asociací. Hlavními tématy sedmého ročníku jsou technologie pro inteligentní budovy, IP a automatizace služeb v budovách, inteligentní budovy a energetické sítě, systémové elektroinstalace a sběrnice, systémy.

Cesta na Mars - jen pro nejlepší z nejlepších

Tvrdé podmínky kosmických letů vyžadují jen tu nejlepší technologii. Vesmír totiž žádnou chybu neodpouští a svá tajemství nevydává lehce. Na druhé straně: pokud je dokážeme vybojovat, dozvíme se mnohé zajímavé o sobě samých i o světě, ve kterém žijeme. To je případ flotily sond vysazených v nedávné době na povrch Marsu i na jeho oběžnou dráhu a stejně tak dalších automatických průzkumníků, kteří se na start teprve připravují. Třeba i proto, aby jednoho dne otevřeli cestu pro let s lidskou posádkou.

Inteligentní a mobilní robotika

Skupina Inteligentní a Mobilní Robotiky (IMR) z katedry kybernetiky FEL ČVUT v Praze představí na veletrhu AMPER 2010 své výzkumné aktivity a používané mobilní robotické platformy.

Návštěvníci mohou vidět nejen prezentaci nejnovějších výzkumných výsledků a řešených projektů, ale také reálné kognitivní mobilní roboty. Mobilní roboti upravují své chování na základě informací získávaných z dat ze senzorů a mohou tak vykonávat zadané úlohy efektivněji.

Prestižní soutěž o nejlepší exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER

24 přínosných a inovativních výrobků, jejichž kvality pak přímo na veletrhu zhodnotí odborná komise ve spolupráci s ČVUT v Praze. V letošním roce se přihlásilo 24 exponátů z 21 firem. Slavnostní vyhlášení výherců a předání ocenění proběhne 14.4. 2010 od 19.00 hodin v Betlémské kapli. Stejně jako v loňském roce se budou moci po zakoupení vstupenky zúčastnit předání cen i zástupci společností, které svůj exponát do soutěže nenominovali.

Rovněž zajímavý je již zmiňovaný veletrh COMMTEC, kde se představí vystavovatelé z oboru komunikačních technologií a datových přenosů, za zhlédnutí jistě stojí bohatý doprovodný program, který bude probíhat v hale č. 6. Na pódiu proběhne řada zajímavých přednášek z oblasti komunikace, mobilních technologií a internetu. Dalším tématem jsou moderní telematické systémy v silniční dopravě, kde mimo jiné zazní nejnovější poznatky z řízení provozu na dálnicích, železnicích a v železničních tunelech.

Další letošní novinkou je rovněž veletrh OPTONIKA, jenž návštěvníkům objasní novinky z oblasti optických technologií a aplikací. V části haly č. 4 se představí nejvýznamnější společnosti zabývající se tímto oborem, rovněž bude probíhat bohatý přednáškový program.

Mimo jiné se zde můžete dozvědět podrobnosti o historickém vývoji, letos již 50-ti letého laseru, získat informace o optických laserech a vláknech, o nanooptice a dalších technologiích.

Článek ITPOINT.CZ ze dne 2. dubna 2010 - pátek

Další články od ITPOINT.CZ

iPad a iPhone se zpravodajstvím ČTK

CGAP rozšiřuje přístup k elektronickému bankovnictví těm nejchudším

Parental Bourder: čip pro dokonalou rodičovskou kontrolu přístupu na web

Psion Omnii: nová modulární mobilní počítačová platforma

EXACT IT Challenge a Avnet Team Challenge 2010 na horských kolech znají vítěze

miniCASTER: živé vysílání na webu s jakoukoli kamerou

Pro sportovce: Nike+ GPS App pro iPhone i iPod touch

PosAm je dodavatelem nejvýznamnějšího evropského projektu eHealth

Nová verze klientů NCP IPsec Clients pro OS Juniper je v prodeji

Kindle, elektronické čtečka knih láme rekordy prodeje na Amazon.com

Internetové adresy IPv4 budou vyčerpány za méně než 1 rok

Širokopásmový přístup k internetu pro cestující za letu

3D technologie od RealD pro 200 evropských kinosálů

Strategická aliance mezi Juniper Networks a NCP Engineering

Doménová jména s diakritikou IDN.tel

RAW program aktuálně pro Telecom Italia Mobile, O2, Proximus a Optus

Východní Evropa přebírá kontrolu nad VoIP

Státní správa v mobilu

Google Book Search, vedle nezměrných výhod nese i riziko porušování autorských práv

Aplikace My.tel pro operační systém Android, zdarma na e-shopu Android Market

Sensormatic Ultra Tag, senzomatické štítky ochrání zboží před zloději

AMPRER 2010 se blíží

Telnic spouští registraci doménových jmen s diakritikou v šestnácti jazycích

Corporate Software Inspector 4.0 byl integrován do aplikací Microsoft

Nová řada skenerů KODAK i4000 je přeborníkem v procesu snímání dokumentů

EtherHaul zvýší výkon sítě a sníží provozní náklady až o 80 %

Mini Seedcamp

Konvergence, naděje pro telekomunikační průmysl

Laserové útoky na civilní letadla v Praze Ruzyni