logo ITPOINT.CZ

Corporate Software Inspector 4.0 byl integrován do aplikací Microsoft

Software pro sledování bezpečnosti firemních počítačových systémů Corporate Software Inspector (CSI) 4.0 od společnosti Secunia byl integrován do aplikací Microsoft Windows Server Update Service (WSUS) a System Center Configuration Manager (SCCM).

Toto nové řešení pro automatické sledování zabezpečení firemních aplikací a jejich automatickou aktualizaci umožní firmám z celého světa jednoduchým a automatizovaným způsobem sjednotit veškeré aktivity v oblasti zabezpečení. Končí tak dny časově náročné a problémové manuální instalace opravných modulů.

"Díky naší jedinečné technologii skenování softwarových aplikací a kvalitnímu zázemí v oblasti sledování bezpečnosti a slabých míst v aplikacích máme jedinečnou pozici. Hodnota tohoto řešení leží v jeho robustnosti, spolehlivosti a akceschopnosti, což je možné díky kombinaci toho nejlepšího z technologií firem Microsoft a Secunia," řekl Niels Henrik Rasmussen, generální ředitel firmy Secunia.

Bezpečnostní díry v programech představují stále rostoucí hrozbu pro firemní počítačové systémy, protože jedna taková slabina může stačit k tomu, aby útočník získal přístup do vnitrofiremní sítě a obešel tak ostatní bezpečnostní opatření. Z důvodu složitosti aktualizace a také nedostatečné viditelnosti na síti firmy často až dosud přehlížely programy třetích stran. Naproti tomu programy firmy Microsoft jsou automaticky aktualizovány prostřednictvím služeb WSUS nebo SCCM.

Abychom tento problém vyřešili a pomohli firmám vypořádat se s hrozbami souvisejícími s bezpečnostními dírami softwarových aplikací, zakomponovali jsme naše řešení Secunia CSI 4.0 přímo do technologií Microsoft WSUS a SCCM pro usnadnění aktualizace a správy opravných modulů a pro snazší distribuci posledních bezpečnostních aktualizací jak programů společnosti Microsoft, tak programů třetích stran.

Technologie Microsoft WSUS/SCCM je firmami široce využívaná. Zejména technologii WSUS používají prakticky všechny dnešní firemní sítě, díky snadné instalaci aktualizací a opravných modulů pro aplikace firmy Microsoft. Nyní je součástí této technologie také aplikace Secunia CSI 4.0, která slouží ke skenování, mapování a vyhodnocování bezpečnostních rizik u všech nainstalovaných programů.

"WSUS nebo SCCM jsou dnes nainstalovány prakticky ve všech firmách na celém světě. Nyní mají tyto firmy příležitost ještě lépe zabezpečit své počítačové technologie a vypořádat se s hrozbami, které bezpečnostní slabiny v softwarových aplikacích představují, včetně aplikací třetích stran. Navíc mohou firmy využívat výhody tohoto řešení bez nutnosti radikálních změn jejich stávající infrastruktury nebo investice do zaškolení v používání nových nástrojů. Je to dáno tím, že technologie Secunia CSI 4.0 je zakomponována přímo v aplikacích WSUS a SCCM, takže firmy mohou dále podnikat naprosto stejným způsobem," řekl Niels Henrik Rasmussen, generální ředitel firmy Secunia.

O technologii Secunia CSI 4.0

Secunia CSI 4.0 je automatická aplikace pro skenování bezpečnostních slabin softwarových systémů. Kromě toho tato aplikace zajišťuje automatickou aktualizaci zabezpečení programů na platformě Windows, díky vyhledávání a instalaci posledních bezpečnostních záplat.

Aplikace Secunia CSI 4.0 umožní firmám skenovat a nainstalovat bezpečnostní záplaty do kompletní sítě prostřednictvím několika kliků.

Aplikace provádí 4 následující kroky :

  1. provedení kompletního skenování všech počítačů a aplikací v síti
  2. vyhledání chybějících bezpečnostních opravných modulů a záplat
  3. automatické vytvoření a instalace chybějících bezpečnostních záplat
  4. opětovné skenování všech počítačů a aplikací v síti pro ověření úspěšného dokončení celého procesu

Řešení Secunia CSI 4.0 dokáže prohlédnout a analyzovat bezpečnostní slabiny prakticky všech programů, pluginů a doplňků na trhu, včetně programů a aplikací firem Adobe Reader, Adobe Flash, Sun Java, Firefox a téměř všech ostatních programů pro operační systém Windows. Technologie správy bezpečnostních záplat, kterou firma Secunia nabízí, tak nyní uživatelům umožňuje snadným a přehledným způsobem sledovat a aktualizovat zabezpečení jednotlivých softwarových aplikací v rámci firmy s využitím celosvětově používaných technologií WSUS a SCCM od firmy Microsoft.

Stávající zákazníci firmy Secunia, kteří využívají dosavadní aplikaci Secunia CSI 3.0 si mohou stáhnout a nainstalovat novou verzi Secunia CSI 4.0.

Noví a potenciální zákazníci si mohou vyžádat zkušební verzi programu.

Secunia je předním poskytovatelem nástrojů pro zabezpečení slabých míst v softwarových aplikacích. Firma je známá pro svou přední pozici v oblasti zabezpečení bezpečnostních děr v aplikacích a také pro její jedinečný software pro skenování bezpečnostních děr v softwarových aplikacích, založený na technologii Software Inspector.

Firma Secunia je soukromou firmou a z velmi úspěšného startupu se stala předním a zavedeným hráčem na poli zabezpečení softwarových aplikací a správy bezpečnostních děr v programech. Firma Secunia již po několik let za sebou roste o hodnoty větší než je průměr v této oblasti průmyslu.

Společnost Secunia je od samého počátku zisková a nemá žádné úvěry ani dluhy. Mezi zákazníky, kteří využívají řešení firmy Secunia patří tisíce firem z celého světa, včetně 2000 největších firem na světě a 500 největších firem dle žebříčku časopisu Fortune.

Článek ITPOINT.CZ ze dne 25. března 2010 - čtvrtek

Další články od ITPOINT.CZ

iPad a iPhone se zpravodajstvím ČTK

CGAP rozšiřuje přístup k elektronickému bankovnictví těm nejchudším

Parental Bourder: čip pro dokonalou rodičovskou kontrolu přístupu na web

Psion Omnii: nová modulární mobilní počítačová platforma

EXACT IT Challenge a Avnet Team Challenge 2010 na horských kolech znají vítěze

miniCASTER: živé vysílání na webu s jakoukoli kamerou

Pro sportovce: Nike+ GPS App pro iPhone i iPod touch

PosAm je dodavatelem nejvýznamnějšího evropského projektu eHealth

Nová verze klientů NCP IPsec Clients pro OS Juniper je v prodeji

Kindle, elektronické čtečka knih láme rekordy prodeje na Amazon.com

Internetové adresy IPv4 budou vyčerpány za méně než 1 rok

Širokopásmový přístup k internetu pro cestující za letu

3D technologie od RealD pro 200 evropských kinosálů

Strategická aliance mezi Juniper Networks a NCP Engineering

Doménová jména s diakritikou IDN.tel

RAW program aktuálně pro Telecom Italia Mobile, O2, Proximus a Optus

Východní Evropa přebírá kontrolu nad VoIP

Státní správa v mobilu

Google Book Search, vedle nezměrných výhod nese i riziko porušování autorských práv

Aplikace My.tel pro operační systém Android, zdarma na e-shopu Android Market

Sensormatic Ultra Tag, senzomatické štítky ochrání zboží před zloději

AMPRER 2010 se blíží

Telnic spouští registraci doménových jmen s diakritikou v šestnácti jazycích

Corporate Software Inspector 4.0 byl integrován do aplikací Microsoft

Nová řada skenerů KODAK i4000 je přeborníkem v procesu snímání dokumentů

EtherHaul zvýší výkon sítě a sníží provozní náklady až o 80 %

Mini Seedcamp

Konvergence, naděje pro telekomunikační průmysl

Laserové útoky na civilní letadla v Praze Ruzyni