share itpoint.cz

iPad a iPhone se zpravodajstvím ČTK

Aplikace ČTK pro uživatelé telefonů iPhone a tabletů iPad se zájmem o průběžné objektivní a nekomentované zpravodajství v češtině, byly zařazeny do nabídky Apple App Store. V základní verzi s reklamou jsou k dispozici zdarma.

Verze pro iPad je první českou zpravodajskou aplikací vyvinutou primárně pro toto zařízení. Odlehčená verze je určena pro telefony iPhone a multimediální přehrávače iPod Touch.

Generální ředitel ČTK Milan Stibral k tomu dnes řekl, že těmito aplikacemi nabídka agentury neskončí a že již nyní její redakční a technický tým pracuje na aplikacích pro náročné klienty a své obchodní partnery i pro další platformy.

Zpravodajské aplikace ČTK pro iPad a iPhone nabízejí výběr z agenturního textového servisu a fotografií, který připravuje redakce ČTK Online. Sloužit mají rychlé orientaci v dění v České republice, ve sportu, ve světě i v ekonomice kdykoli během dne, tedy zpravidla rychleji, než se zprávy objeví v tradičních médiích. Servis je speciálně upraven pro prohlížení na obrazovkách iPadů, které byly na domácí trh oficiálně uvedeny teprve před dvěma týdny.

"Výzvu, kterou pro nás představuje svět mobilních aplikací, tabletů a dalších přelomových inovačních produktů, nebylo možné pominout," uvedl generální ředitel agentury Milan Stibral.

Aplikace umožňují, aby uživatelé přímo při čtení upozornili na zajímavé zprávy své přátele na Facebooku, následovníky na Twitteru nebo kolegy a přátele prostřednictvím e-mailu. Mohou si také vybrané zprávy uložit pro pozdější čtení v místech bez mobilního signálu.

Kromě zpravodajství nabízejí aplikace jako bonus brilantní náhledy výběru původních fotografií ČTK a snímků z Fotobanky ČTK v dosud nezvykle vysokém rozlišení. "Pro nás byla volba jasná - pokud chceme naše fotografie opravdu ukázat, pak jsme nebyli připraveni dělat kompromisy," uvedl Milan Stibral k technické kvalitě snímků.

Ačkoli o unikátní sbírce historických fotografií ČTK znalci dobře vědí, agentura v aplikacích ukazuje především svou současnou produkci jak reportážních fotografií, kde patří tradičně ke špičce, tak i portrétů a nových ilustračních sad zaměřených na rozdíl od konkurence velkých světových fotobank na české prostředí.

"Na poli tabletů a smartphonů je to jen náš první krok. ČTK se vždy snažila využívat zlomových inovací - a v tomto prostředí vidíme celou řadu nových možností. I v tomto případě ale chceme plnit základní roli tiskové agentury, a tedy nabídnout spolupráci i našim mediálním klientům s projekty, které pro ně budou mít význam a ušetří jim náklady," uvedl technický ředitel agentury Jan Kodera.

Free Download na App Store - apple.com :

  • ČTK Free pro iPhone => http://itunes.apple.com/cz/app/id407750926?mt=8
  • ČTK Free pro iPad => http://itunes.apple.com/cz/app/id407758325?mt=8

Článek ITPOINT.CZ ze dne 17. prosince 2010 - pátek, čteno 1887x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články ITPOINT.CZ

Projekt SenseNet pomůže se zlepšením ovz...

eM Client - e-mailový klient pro efektiv...

Babišova účtenková loterie odstartuje v ...

Doručování pomocí dronů je možné - ověře...

Mall.cz otestuje doručování zásilek dron...

Mobilní aplikace pro vzdělávání českých ...

Mediestetik jako první v ČR zavádí mobil...

Samoobslužná firemní telefonie

Zajímavé gastro mobilní aplikace

Tonery a inkoustové náplně do tiskáren l...

Víte, kde pořídit levné a kvalitní toner...

Moderní mobilní telefony a jejich výtečn...

Pronájem e-shopu - Prodávejte ostošest

Vánoční hity v elektronice

Prohlášení MV k vypovězení memoranda o s...

Virtuální prohlídka Mezinárodní kosmické...

O2 má podle průzkumu Ipsos nejlepší mobi...

ICT zakázky v hledáčku NKÚ pro rok 2015

WiFi zdarma na prodejnách Hornbach

Implementace strategie digitálního vzděl...

Radioteka.cz - internetový obchod Českéh...

Globální inovativní IT centrum MSD v Pra...

Nezávislý kalkulátor cen energií