logo itself s.r.o.

Datacentrum itself Brno se pyšní prestižními certifikáty

Nezávislá auditorská společnost PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o. potvrdila brněnskému datacentru itself certifikaci ISAE 3402/SSAE 16 Typ II zaručující vysoké bezpečnostní a procesní standardy.

"Zákazníci itself s.r.o. se mohou spolehnout, že jejich zařízení jsou umístěna v moderním datacentru s vhodně nastavenými procesy a efektivními bezpečnostními opatřeními. Od samotného zabezpečení budovy a systému přístupových oprávnění, přes dostatečný počet záložních zdrojů energie jako jsou UPS a diesel generátory, až po požární a poplachový systém a pravidelnou údržbu všech technologických zařízení," říká Radek Bednář, technický ředitel společnosti.

Potvrzení garance kvality poskytovaných služeb nezávislou institucí se stává stále častějším požadavkem ze strany společností poptávajících housingové služby. Investice více než 60 milionů korun do modernizace technologií a samotné budovy datacentra v Brně na vinohradském sídlišti dopomohla společnosti itself s.r.o. k zisku certifikátů, které potvrzují racionální provozní a bezpečnostní standardy.

Normy SSAE 16 a ISAE 3402 jsou svým obsahem velmi podobné. Rozdíl obou certifikátů spočívá v jejich působnosti - certifikát SSAE 16 je uznáván především v americkém prostředí, certifikát ISAE 3402 představuje mezinárodní obdobu této normy.

Oba standardy, SSAE 16 (Statement on Standards for Attestation Engagements No. 16) i ISAE 3402 (International Standard on Assurance Engagements), uděluje nezávislá auditorská společnost.

Ta v rámci certifikačního řízení hodnotí vhodnost navržených kontrol a jejich efektivitu z pohledu fyzické i environmentální bezpečnosti reálného provozu datacentra. Nezávislý report pro brněnské datacentrum společnosti itself s.r.o zpracovávala renomovaná auditorská společnost PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o.

Druhý stupeň certifikace byl datovému centru udělen za reálnou provozní účinnost nastavených kontrol zkoumanou během ročního provozu datacentra.

Konektivita datacentra

Brněnské datacentrum je do centra českého Internetu NIX připojeno v Praze kruhovou topologií (dvě nezávislě trasy) přes CE Colo s přenosou kapacitou 10 Gbps a přes TTC (taktéž s kapacitou 10 Gbps). Další 10 Gbps linka zajišťuje spojení se slovenským peeringovým centrem SIX.

Zahraniční konektivita je zajištěna od operátorů Hibernia Networks, Interoute a Cogent (záložní zdroj). Odebírána je v Praze, Brně a Bratislavě s celkovou kapacitou 5 x 10 Gbs, kterou lze operativně navýšit. Zajištěn je také přímý peering s centrem peering.cz (10 Gbps) a Google (10 Gbps).

Má zde své přístupové body (POP) umístěny celá řada dalších telekomunikačních operátorů působících na tuzemském trhu, jejichž služby lze využít.

Páteřní optické trasy:

Další články k tématům - audit - bezpečnost - Brno - certifikace - datacentrum - housing - ISAE - NIX - optika - peering - UPS - Radek Bednář

Článek itself s.r.o. ze dne 1. listopadu 2016 - úterý

Další články od itself s.r.o.