logo K2 atmitec s.r.o.

Certifikace vCloud Powered Services VMware pro K2 atmitec

Společnost K2 atmitec získala certifikaci vCloud Powered Services a stává se tak vedle O2 a GTS Novera třetí společností v České republice, kterou VMware doporučuje jako bezpečného dodavatele cloudových služeb.

"Cloudová řešení v sobě skrývají obrovský potenciál, ale k naplnění vysokých očekávaní ze strany zákazníků je třeba jejich nasazení a provoz správně a spolehlivě realizovat. Jsme proto rádi, že jsme získali profesionální důvěru ze strany nejsilnějšího technologického partnera v oboru, a úspěšná certifikace představuje pro naši společnost velmi důležitý milník", říká výkonný ředitel společnosti K2 atmitec, Marek Kučera.

V portfoliu služeb K2 cloudu společnost nabízí široký výběr - od základních služeb v podobě pronájmu diskového prostoru, přes služby v oblasti pronájmu výkonu či kancelářského a podnikového softwaru, až po kompletní pronájmy IT infrastruktur. Mezi jejich největší výhody patří řádově nižší vstupní investice, smluvně garantovaná zodpovědnost poskytovatele služeb za jejich běh a možnost zvyšovat či snižovat objem služeb dle aktuálního vytížení přes samoobslužné rozhraní.

Společnost K2 atmitec provozuje cloudové služby ve vlastním datovém centru v Ostravě, které bylo vybudováno dle požadavků nejpřísnější klasifikační třídy Tier IV. Garantovaná doba dostupnosti služeb tak může být definována ve smlouvě až na 99,982 %, což odpovídá možnému výpadku po dobu 8 minut za měsíc.

Data jsou v datovém centru chráněna jak proti havárii, tak proti zneužití redundantními bezpečnostními mechanismy na nejmodernější úrovni a o běh jednotlivých služeb se starají profesionálové s nejvyššími certifikacemi, vědomostmi a zkušenostmi z provozu ze stovek společností, kteří jsou osobně přítomni přímo v budově datového centra.

"Cloudové služby jsou dnes velkým trendem, ale je opravdu důležité, aby byly provozovány na spolehlivých technologiích a aby se o jejich běh starali prověření specialisté, kteří jsou držiteli profesionálních odborných certifikací. Proto bereme ocenění ze strany společnosti VMware jako další důležitý krok ve snaze nabízet našim zákazníkům IT řešení na nejvyšší možné světové úrovni", říká Karel Stýblo, ředitel společnosti K2 atmitec.

Další články k tématům - certifikace - cloud - infrastruktura - Marek Kučera - Karel Stýblo

Článek K2 atmitec s.r.o. ze dne 6. května 2013 - pondělí

Další články od K2 atmitec s.r.o.