logo K2 atmitec s.r.o.

Nové datové centrum K2 atmitec

Společnost K2 atmitec spustila koncem května vlastní datové centrum s nadstandardními parametry. Nové datové centrum nabízí zákazníkům široké portfolio služeb a je navíc připraveno splnit jakékoliv jejich individuální technické požadavky.

Datové centrum K2 je od začátku konstruováno pro nepřetržitý provoz v režimu 24/7/365 a je postaveno v kategorii Tier3+ s možností rozšíření na stupeň Tier4, což je nejvyšší úroveň dosažitelná v kategorizaci datových center dle mezinárodních standardů Uptime Institute.

Tier3+ znamená dva samostatné napájecí okruhy, dva samostatné datové okruhy a dva samostatné chladicí okruhy. To zajišťuje vysokou dostupnost dat i při výpadcích dodávek energie či datového připojení, nebo při provádění údržby. Garance bezproblémového běhu tak začíná na úrovni SLA 99,982 % (Service level agreement).

Po technické stránce patří Datové centrum K2 na českém trhu na první příčky. Na ploše o celkové výměře 250 m2 s nosností minimálně 1,25 tuny na m2 disponuje kapacitou až 100 RACKů, přičemž každý z RACKů dosahuje standardního výkonu 5,3 kW s možností rozšíření až na 10 kW. Celkový využitelný příkon tak dosahuje až 1 MW elektrické energie. Chlazení RACKových míst probíhá systémem studené uličky.

O nepřetržitou dostupnost dat se kromě dvou samostatných napájecích okruhů vysokého napětí starají i záložní systémy dodávek elektrické energie. Datové centrum je vybaveno krátkodobými záložními zdroji UPS s redundancí 4+1 a dlouhodobými zdroji v podobě dvou výkonných diesel agregátů s vlastní doplňovací nádrží o objemu 7000 litrů, což při výpadku všech napájecích zdrojů bezpečně postačuje na 24hodinový provoz datového centra. Agregáty jsou navíc vybaveny systémem automatického dotankování a nejbližší čerpací stanice se nachází doslova přes cestu.

Fyzickou bezpečnost hardwarového zařízení a dat má na starosti inteligentní dohledový systém s několika vrstvami zabezpečení. Přístup k zařízením datového centra mají pouze autorizovaní pracovníci, kteří své oprávnění musí předkládat dohledové službě. Do prostor datového centra existuje jen jeden vstup pro maximální možnost kontroly pohybu osob. Každá oprávněná osoba má navíc speciálně přiřazený pin, díky němuž se dostane jen do přidělené oblasti DC. Celý objekt je navíc pod stálým dohledem výkonných průmyslových kamer.

Nové datové centrum společnosti K2 atmitec je připraveno poskytovat širokou paletu služeb, jako je například projekt Open Business Intelligence nebo komplexní správa vozového parku. Obě zmíněné služby poběží na platformě SaaS. Samozřejmostí je také provoz komplexního Informačního systému K2 v rámci virtuálního prostoru datového centra v režimu PaaS.

ŠTÍTKY - centrum - datové - Tier3

Článek K2 atmitec s.r.o. ze dne 9. července 2010 - pátek

Další články od K2 atmitec s.r.o.

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma