logo K2 atmitec s.r.o.

Zdokonalené zálohování s K2 SecureBackup

Společnost K2 atmitec uvádí na trh vylepšené řešení pro zálohování - K2 SecureBackup. Služba v případě výpadku garantuje obnovu dat a opětovné zprovoznění systému v řádu pouhých několika minut.

"Jde o další službu z našeho cloudového portfolia, v rámci kterého se snažíme našim zákazníkům nabízet nejen špičková a moderní řešení respektující současné trendy v IT oblasti, ale především také know-how našich vlastních odborníků", přibližuje novou službu Karel Stýblo, technický ředitel společnosti K2 atmitec s.r.o., a dodává: "I tentokrát platí, že zodpovědnost za běh služby bereme na svá bedra a zákazníci se tak mohou soustředit na to nejpodstatnější - na starost o své vlastní zákazníky a hledání těch nových."

Řešení K2 SecureBackup je založeno na replikaci dat do geograficky odlišné lokace, kterou je zpravidla datové centrum. V případě lokálních přírodních katastrof tak jsou vaše data vždy dostatečně daleko od jejich epicentra a v případě těch globálních jsou maximálně chráněna ve vysoce zabezpečeném datovém centru.

Jelikož se jedná o službu nepřetržité ochrany a zálohy, každá změna dat je zachycena již na úrovni bajtů a může se tak zálohovat kontinuálně, bez náročných datových špiček. Zároveň je tak umožněno i velmi jemné rozlišení bodu obnovy, který se namísto dnů a hodin pohybuje v řádu několika sekund.

Samozřejmostí je také široká variabilita obnovení - od souborů a e-mailových zpráv přes složky až po databáze a celé servery. Obnovovat lze na původní i zcela nový hardware, případně na virtuální servery. Pro snadnější manipulaci jsou zálohovaná data v systému viditelná jako soubory, což výrazně usnadňuje manipulaci s nimi.

"Data se musí chránit, protože v dnešní době jsou možná tím nejcennějším, co každá společnost má. Počet hrozeb je příliš vysoký na to, abyste spoléhali na štěstí, že zrovna vám se to nestane. A nejde jen o přírodní katastrofy, ale také o lidská selhání či cílené útoky. Teprve v případě nejhoršího scénáře si každá společnost uvědomí, jak obrovské problémy jsou se ztrátou dat spojené, ale to už je většinou na jakoukoli záchranu pozdě", dodává Karel Stýblo.

Článek K2 atmitec s.r.o. ze dne 30. listopadu 2011 - středa

Další články od K2 atmitec s.r.o.

M-Files - Document Management System