logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC

Antidrone ochrání vaše soukromí před dotěrnými civilními drony

Sofistikovaný systém Antidrone dokáže blokovat komunikaci mezi dronem a jeho operátorem. Dron se buď vrátí na místo vzletu nebo přistane tam, kde ztratil signál. Zařízení přitom není poškozeno, neboť nedochází k žádnému fyzickému kontaktu.

Díky kombinaci senzorů, které využívají laserové snímání, a technologií strojového učení dokáže Kaspersky Antidrone automaticky zpozorovat, identifikovat a zabránit bezpilotnímu stroji v proniknutí do nepovolené oblasti. Velkou výhodou je navíc fakt, že dron nepřijde k újmě.

Software Kaspersky Antidrone koordinuje řadu hardwarových modulů a dokáže rozlišit drony od ostatních předmětů. Kombinace kamer, radaru a zvukových senzorů pomáhá hlavnímu detekčnímu modulu vyhledávat bezpilotní stroje. Novinkou v tomto odvětví je technologie z dílny Kaspersky, která využívá laserů pro zjištění polohy dronů.

Jakmile systém detekuje ve vytyčené oblasti létající předmět, odešle jeho souřadnice přes příslušný server do speciálního zařízení, které se podle dat z primárního detekčního modulu natočí ve směru onoho předmětu. Následně ho kamera zabere a přiblíží.

Ve stejnou dobu nervová síť navržená k rozpoznání dronů od ostatních předmětů zanalyzuje video. Pokud určí, že se jedná o dron, vyšle server pokyn k patřičnému modulu, který zablokuje signál mezi dronem a jeho operátorem.

Software je dodáván jako samostatná součást hardwaru třetí strany, jako přenosná verze, která může být využita například na terénních autech či jako integrovaná součást dalších monitorovacích systémů, včetně infrastruktury pro chytrou domácnost.

Článek KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC ze dne 25. října 2019 - pátek

Další články od KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC