logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC

Finanční kriminalita na internetu v roce 2021

Společnost Kaspersky Lab zrekapitulovala události roku 2020 a připravila prognózu vývoje finanční počítačové kriminality na rok 2021, která patří k nejzávažnějším typům počítačových zločinů. Přímo ohrožuje finanční situaci napadených - jednotlivců i firem.

"Letošní rok byl úplně jiný než všechny ostatní, jaké jsme kdy zažili, a přesto se bez ohledu na všechny ty převratné změny naplnila celá řada našich prognóz ohledně očekávaných trendů. Patří mezi ně nové strategie ve finanční počítačové kriminalitě od přeprodávání přístupů k elektronickému bankovnictví po cílené aplikace zaměřené na investice. Dál se prohlubují i stávající trendy, například ještě k masivnějšímu skimmingu platebních karet a k útokům na banky pomocí ransomware. Prognózy dalšího vývoje hrozeb jsou velmi důležité, umožňují nám lépe se připravit na obranu proti útokům. Věříme, že to celá řada bezpečnostních profesionálů úspěšně využije," říká Dmitry Bestuzhev, bezpečnostní analytik společnosti Kaspersky Lab.

Zásadní změny, které se v roce 2020 děly po celé planetě, měly velký dopad i na způsob práce kyberzločinců. Ačkoli nelze říct, že by změny ve způsobu života a práce ovlivnily všechny zločinné strategie, techniky a procedury, nelze jejich vliv podceňovat.

Pachatelé finanční počítačové kriminality se velmi pravděpodobně zaměří především na bitcoin, zatímco ostatní kyberzločinci dají při vymáhání plateb za zachování soukromí přednost spíše tranzitním kryptoměnám.

Vydírání bude ještě častějším jevem než dnes, ať už v rámci DDoS útoků nebo ransomware. Útočníci využívající ransomware budou využívat sofistikovanější nástroje k vytipování vhodných obětí.

Shrnutí prognózy Kaspersky Lab pro rok 2021:

Článek KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC ze dne 1. prosince 2020 - úterý

Další články od KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC