logo KOMIX s.r.o.

IoT kompetenční centrum s platformu pro efektivní provoz a využití

Kompetenční centrum pro internet věcí bude pomáhat firmám na jejich cestě k zavedení IoT v oblastech energetiky, smart city, pojišťovnictví, průmyslu a zdravotnictví. Zřizovatelem je společnost KOMIX a na vývoji produktů a služeb bude kooperovat s IBM, Microsoftem, CRA a dalšími firmami.

"Významnou část platformy tvoří služby typu Business Intelligence, kde KOMIX staví na moderní technologii QlikView a Qlik Sense. Prostředí této technologie vytváří definici nové oblasti, tzv. Social Business Discovery, která představuje nový pohled na nástroje BI. Jedním z klíčů úspěšnosti produktů Qlik je patentovaná in-memory asociativní technologie, která uživatelům nabízí nové způsoby pohledu na jejich oblast podnikání. Umožňuje interaktivní zkoumání dat bez jakýchkoliv omezení. Data jsou navíc analyzována ohromující rychlostí, což přináší snadnější přístup k potřebným informacím a tím i proaktivnější rozhodování," říká Jaroslav Procházka, Head of IoT ze společnosti KOMIX.

IoT platforma je postavena na otevřených technologiích, které využívají propojení veřejných i privátních cloudů, sítí, zařízení a nabízejí široké portfolio služeb, které zabezpečují správu zařízení, sběr rozsáhlých dat s jejich ukládáním a následným zpracováním.

Další výhodou je snadná integrace s technologiemi třetích stran prostřednictvím JSON REST API a dalších integračních nástrojů, rychlé nasazení, škálovatelnost a správa díky automatickému konfiguračnímu managementu.

Přehledný a uživatelsky přívětivý soukromý dashboard, dostupný ve webových prohlížečích i mobilních aplikacích, umožňuje kromě základní vizualizace dat i jejich filtrování, drilování, přímé dotazování, vytváření vlastních analýz a definic výpočtů a export.

Tato flexibilní a bezpečná platforma umožňuje snadné vyvíjení aplikace připravené pro konkrétní scénáře. Aktuálně KOMIX nabízí pět bezpečných, inteligentních, škálovatelných chytrých aplikací pro různé vertikály a specifické činnosti.

Připravené aplikace pro:

Článek KOMIX s.r.o. ze dne 13. července 2018 - pátek

Další články od KOMIX s.r.o.