logo KOMIX s.r.o.

QlikView je uživatelsky nejlépe hodnocený nástroj v oblasti Business Intelligence

Podle největšího světového nezávislého průzkumu "The BI Survey 13" německé společnosti BARC dosáhl nástroj QlikView nejlepšího hodnocení ze všech nástrojů Business Intelligence (BI).

V průzkumu jsou zkoumány a posuzovány produkty řady dodavatelů BI nástrojů dle 27 různých kriterií. Řešení QlikView společnosti QlikTech dosáhlo vynikajícího výsledku - jeho hodnocení ve všech zkoumaných oblastech bylo vyšší než průměr, ve 22 oblastech se umístilo do třetího místa a z toho v 7 oblastech bylo vyhodnoceno jako nejlepší. Takový výsledek nedosáhl žádný jiný z třiceti porovnávaných produktů.

Nejlepšího hodnocení dosáhal nástroj QlikView z hlediska výkonu a schopnosti analyzovat a zkoumat data. "QlikView disponuje jedinečnou technologií in-memory, která uživatelům umožňuje analyzovat data rychle - odezvy na zadané dotazy se pohybují v řádu sekund, a to i nad stovkami milionů záznamů či při tisících uživatelů. QlikView podporuje širokou škálu matematických, analytických, logických či statistických funkcí, včetně what-if a komparativní analýzy," říká Tomáš Třmínek, Senior Sales Manager společnosti KOMIX s.r.o., která je dodavatel nástroje QlikView pro Českou republiku.

Nástroj QlikView získal velmi dobré hodnocení také z hlediska grafického prostředí (dashboard) a podpory kolektivního rozhodování. "QlikView nabízí mnoho typů grafů, tabulek a jejich variant. Práce s nimi je velmi jednoduchá. Uživatelské prostředí navíc disponuje celou řadou nástrojů, které uživatelům umožňují sdílet analýzy a reporty a komunikovat nad nimi s ostatními uživateli. Samozřejmostí je práce s aplikací QlikView na mobilních zařízeních," řekl Třmínek.

Během 13. ročníku "BI Survey" bylo dotazováno 3149 respondentů, kteří hodnotili 30 různých BI produktů nebo skupin produktů. Respondenti posuzovali BI nástroje z řady hledisek, jako např. obchodní přínosy, náklady, procento uživatelů, kteří produkt užívají, konkurenceschopnost, ochotu produkt doporučit, výkonnost, schopnost inovace, celková spokojenost a preference uživatelů.

Hlavní přínosy řešení QlikView:

Další články k tématům - analýza - BARC - BI - Business Intelligence - CRM - ERP - průzkum - QlikView - SAP - Tomáš Třmínek

Článek KOMIX s.r.o. ze dne 3. prosince 2013 - úterý

Další články od KOMIX s.r.o.

Nabídka zaměstnání KOMIX s.r.o.