logo KPCS CZ, s.r.o.

Program ESU zajistí bezpečnostní aktualizace Windows 7 Professional a Enterprise

Program ESU (Extended Security Updates) poskytuje možnost rozšíření dodávky kritických a důležitých bezpečnostních záplat pro Windows 7 Professional a Enterprise na dobu tří let pro organizace, které mají potíže s přechodem na nový operační systém.

Microsoft již ukončil oficiální rozšířenou podporu operačního systému Windows 7 (14. 1. 2020). Pro uživatele, kteří neprovedou upgrade na moderní operační systém, tak významně vzroste bezpečnostní riziko. Společnost KPCS CZ může s řešením situace pomoci.

Za deset let, po kterou jsou tu Windows 7 s námi, se stalo mnohé, a to nejen ve světě IT. Za tu dobu se proměnily jak návyky uživatelů a aplikace, tak také zařízení, které používáme.

Přestěhovaly se do našich kapes, zmenšily se, mají dotykovou obrazovku, připojení k internetu na nich považujeme za samozřejmé. Na stranu druhou velmi významně vzrostlo nebezpečí, které na uživatele a firemní IT číhá.

A právě v této oblasti deset let starý systém již nestačí - neposkytuje takový komfort, nedokáže využít nový hardware, ale ani nás ochránit před těmito novými a sofistikovanými kybernetickými hrozbami.

Dopady ukončení technické podpory pro Windows 7

Ukončením distribuce bezpečnostních aktualizací se operační systém stává každým dalším dnem snazším cílem pro útočníka. Ten může využít zranitelnost, kterou již nikdo neopraví, napadne vaši společnost. Připraví vás o data, nebo možnost pracovat, a bude vás to stát čas a peníze, protože obnova celého IT prostředí dá zabrat.

Se vzniklými problémy se už nebudete moci obracet na společnost Microsoft, či čekat opravu technických problémů, které se v systému objeví. Nedostanete ani podporu pro nový počítač, či příslušenství, které pořídíte.

Jaké jsou možnosti

Pokud jste to doposud neudělali, přejděte na Windows 10. Systém, který je plně podporován, využije plně nový hardware a nabídne v základu pokročilé zabezpečení. Znamená to buď zakoupit nové počítače s již instalovanými Windows 10, nebo provést upgrade na stávajících počítačích.

Například pomocí licencí Microsoft Office 365. Že potřebujete provozovat speciální aplikace, či nestíháte provést upgrade dnes? Můžete si zakoupit ještě takzvané ESU (Extended Security Updates), které vám mohou prodloužit možnost získání aspoň bezpečnostních aktualizací pro maximálně tři další roky.

Jak na přechod na nový operační systém

Provedeme vás přípravou pro nasazení nového systému. Dokážeme zkontrolovat kompatibilitu aplikací a webových stránek, i samotných počítačů či periferních zařízení. Připravíme vám standard konfigurace, který zajistí bezproblémový chod systému i jeho komplexní zabezpečení na míru vaší organizace.

Provedeme automatizovaně nasazení systému pomocí Microsoft Endpoint Manager (System Center Configuration Manager), zajistíme správu pomocí Microsoft Intune (Mobile Device Management), připravíme procesy a technologie pro průběžnou aktualizací systému, provedeme novinkami vaše uživatele.

Pokud se rozhodnete pro nákup Extended Security Updates, i zde máme řešení, a to pomocí CSP licencí. Přechod z Windows 7 na Windows 10 je s námi snadný.

Konec podpory Exchange 2010 a Office 2010 se blíží

Ke konci roku 2020 končí také podpora Exchange 2010 a Office 2010. Též oblíbené verze kancelářského balíčku a poštovního serveru.

Chcete provést upgrade na nejnovější Exchange Server 2019 nebo přejít do Office 365? Nasadit nejnovější Office? I zde můžeme pomoci od návrhu projektu, technické realizace až po kontinuální podporu celého řešení.

Kontaktujte nás a na krátké schůzce vám představíme, jak můžeme pomoci právě vám, tj. na míru vaší společnosti.

Článek KPCS CZ, s.r.o. ze dne 4. února 2020 - úterý

Další články od KPCS CZ, s.r.o.