logo Lenovo Czech

Intel a Lenovo urychlují proces konvergence mezi HPC a AI

Lenovo a Intel rozšiřují dlouholetou spolupráci v oblasti datových center o vývoj systémů a řešení, softwarovou optimalizaci pro vysoce výkonné počítačové systémy, konvergenci umělé inteligence a zprovoznění kompletních ekosystémů.

Společnosti Lenovo a Intel již delší dobu spolupracují na urychlení konvergence vysoce výkonných počítačových systémů (HPC) a umělé inteligence (AI). Jejich společná technologická řešení nyní pomáhají vědcům na Flatiron Institute v New Yorku řešit řadu vědeckých problémů zcela novým způsobem.

Flatiron Institute podporuje výzkum v různých vědních oborech, které k dalšímu zkoumání potřebují výkonnou infrastrukturu schopnou zpracovat celou řadu extrémně velkých datových souborů.

Centrální HPC infrastruktura institutu se skládá ze 17000 výpočetních jader od společnosti Intel nasazených do serverů Lenovo. Tato kombinace umožňuje vědcům analyzovat velký objem dat nebo simulovat složité fyzikální procesy.

Pomocí přesných datových analýz, modelů a simulací ve Flatiron Institute dosahují pokroku ve svém výzkumu vědci z oblasti biologických věd, astrofyziky, kvantové fyziky či výpočetní matematiky.

Nedostatečný výkon a další systémová omezení staré infrastruktury však tento výzkum výrazně zpomalovaly. Společnosti Lenovo a Intel se proto spojily s Flatiron Institute a výrazně zlepšily a rozšířily možnosti jeho infrastruktury v oblasti HPC a AI.

Výzkum na Flatiron Institute je nyní prováděn s pomocí serverů Lenovo ThinkSystem SD530, které jsou osazeny druhou generací škálovatelných procesorů Intel Xeon s technologií IntelDeep Learning Boost. Kombinace těchto prvků dokáže zpracovat až petabyty dat rychleji a efektivněji.

Vzhledem k vysokým požadavkům na výpočetní výkon umístěný na malém prostoru potřeboval Flatiron Institute prostorově koncentrovaný, vzduchem chlazený systém s velkým množstvím paměti.

Finální řešení obsahuje rackové servery ThinkSystem SD 530 s technologií Lenovo Neptune Thermal Transfer Module (TTM), kterou dále podporují procesory Intel Xeon Platinum 8268.

Článek Lenovo Czech ze dne 21. října 2019 - pondělí

Další články od Lenovo Czech

Nabídka zaměstnání Lenovo Czech