logo Lenovo Czech

Výkonný a cenově výhodný notebook Lenovo Yoga 730

Je to zhruba rok od přestavení konvertibilního notebooku Lenovo Yoga 730. Někomu by se to mohlo zdát jako věčnost, během které technologie poskočily raketově vpřed - i tak má stále tento výkonný počítač na doma i do práce celou řadu argumentů, proč si zaslouží pozornost.

Celokovový notebook v šedém provedení má elegantně tenký profil, váhu jenom lehce přes jeden kilogram a k tomu 13,3palcový IPS dotykový displej s minimálními rámečky a rozlišením Full HD. Vejde se tedy prakticky všude a cestování s ním vás bude opravdu bavit.

Jak už je (nejen u Lenova) téměř zvykem, skladnost a nízký profil jsou i zde vykoupeny nízkým zdvihem kláves, ale tento jev je už tak častý, že nemá smysl na něj nijak zvlášť žehrat.

Trochu diskutabilním bodem by mohl být výkon a výdrž notebooku. Jistě, na trhu určitě najdete výkonnější stroje, které tuto konfiguraci s procesorem Intel Core i5-8250U Kaby Lake R, 8GB DDR4 RAM a 256GB M.2 PCIe SSD diskem hravě strčí do kapsy.

Nezkoušíme ani tvrdit, že na tomto notebooku bez problémů rozchodíte náročné grafické programy nebo hry. Nicméně pro běžné fungování v domácnosti nebo na cestách jako mobilní kancelář je Lenovo Yoga 730 stále velmi užitečným společníkem.

Pokud jde o výdrž na baterii, pracovní den s vámi notebook zvládne bez větších problémů. Výrobce deklaruje až 11 hodin používání a za cenu jistých kompromisů se k této hranici dokážete dostat nebo jí dokonce překonat. Vše záleží na tom, jak moc bude notebook vytížený nebo jak si nastavíte používání WiFi či jas displeje.

Multimédia a praktické aktivní pero

Yoga 730 je skvělý na přehrávání hudby a filmů. Relativně malé reproduktory JBL na spodní straně notebooku vydává až překvapivě hlasitý zvuk, a se čtyřmi režimy použití si notebook jednoduše nastavíte tak, abyste mohli sledovat obsah v podstatě kdekoliv.

Vcelku užitečné je také elektronické pero Lenovo Active Pen 2, které je vhodné na psaní poznámek přímo do prezentací nebo pro velmi praktické kreslení myšlenkových map a jiné grafické ztvárnění nápadů.

Výhodná cena

Dobrým argumentem pro koupi notebooku Lenovo Yoga 730 je jeho cena. Ta s přibývajícím časem od uvedení na trh průběžně klesala a nyní se i s nákupem případného příslušenství jako je brašna nebo myš bez problémů vejdete do 20 tisíc.

To je na stále vcelku výkonný pracovně-domácí notebook se solidní výdrží, který kdykoliv můžete vzít kamkoliv s sebou více než slušná částka.

Další články k tématům - DDR4 - displej - IPS - notebook - SSD - touchpad - WiFi - Yoga

Článek Lenovo Czech ze dne 6. listopadu 2019 - středa

Další články od Lenovo Czech

Nabídka zaměstnání Lenovo Czech