logo Lenovo Czech

Lenovo servery pro práci s velkým objemem dat

Nové Lenovo servery ThinkSystem SR635 a SR655 s procesory AMD EPYC 7002 Series jsou navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat - ideálně se uplatní při zpracování záznamů z bezpečnostních kamer, správě softwarově definovaných úložišť, virtualizovaných prostředí a koncových zařízení.

Serverové platformy ThinkSystem SR635 a SR655 patří mezi nejsilnější jednosoketové servery v oboru. Pomáhají zákazníkům zvládnout větší objem práce s menším množstvím serverů. Díky vlastnostem, jako je vysoký výkon a efektivita či vynikající energetická účinnost, zároveň mohou přispět i k redukci celkových nákladů na vlastnictví.

Nové servery také zajišťují větší propustnost, nižší latenci a vyšší hustotu jádra spolu s největší kapacitou NVMe disku, která je na trhu jednosoketových serverů dostupná. Mimo to druhá generace systému založeného na procesorech AMD EPYC umožňuje nasazení dalších hyperkonvergovaných řešení pro firemní infrastrukturu.

Výsledné řešení v sobě spojuje výkon s efektivitou pro firemní zákazníky, kteří kladou důraz na propustnost a zabezpečení svých dat spolu s možností snadného škálování.

Server Lenovo ThinkSystem SR655 přináší zvýšenou šířku pásma PCIe 4.0 a podporu druhé generace procesorů AMD EPYC, což je kombinace, se kterou získají firemní zákazníci bezproblémový přenos dat z koncového zařízení do centrály a větší kapacitu úložiště, která umožní rychlejší opakované přehrání videa pro další analýzu.

Mimořádně hustá konfigurace NVMe disků v nových serverech Lenovo s procesory AMD dává uživatelům možnost ukládání a přístupu k obrovskému množství dat. S podporou až šesti grafických karet umožňují tyto nové systémy zpracovat a analyzovat videa s vysokým rozlišením mnohem rychleji a efektivněji.

Ve virtualizovaných prostředích musí firmy často volit mezi maximálním výkonem a zabezpečením. Toto dilema řeší propojení technologie Lenovo ThinkShield s procesory AMD EPYC 7002 Series, jež disponují funkcí hardwarově asistovaného zabezpečení šifrování virtuálního stroje (VM) a paměti.

Tato kombinace využívá další vrstvu zabezpečení pro virtualizaci, která izoluje a minimalizuje případné hrozby v datovém centru. S až 64 jádry na jednom socketu a zvýšeným výkonem umožňují nová řešení Lenovo svým majitelům vytvořit více virtuálních strojů na jednom serveru, což poskytuje větší výpočetní schopnosti a efektivitu.

Podle nové studie společnosti IDC bude v roce 2025 na světě celkem 41,6 miliard propojených IoT zařízení, která budou společně generovat 79,4 zettabytů dat.

Kromě nárůstu zařízení internetu věcí jako takových, budou značnou část těchto dat zabírat také záznamy bezpečnostních kamer, které umožní všem složkám veřejného záchranného systému rychle a přesně identifikovat potenciální hrozby a stejně rychle na ně reagovat.

Článek Lenovo Czech ze dne 9. srpna 2019 - pátek

Další články od Lenovo Czech

Nabídka zaměstnání Lenovo Czech