logo LEO Express a.s.

Vlaky LEO Express: český dopravce převzal první železniční soupravu FLIRT

LEO Express převzal začátkem února 2012 první zbrusu novou vlakovou soupravu FLIRT od švýcarského výrobce Stadler Rail AG, která ještě před svým letošním uvedením do ostrého provozu na českých železnicích absolvuje na jaře testování a zkoušky na zkušebním okruhu VUZ u Velimi.

LEO Express postupně nakoupí celkem pět vlakových souprav, které začnou ještě letos přepravovat cestující mezi Prahou a Ostravou a nabídnou jim dosud nebývalé pohodlí a velmi kvalitní služby.

Nově vyrobenou jednotku řady FLIRT osobně převzal Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express.

Leoš Novotný přebírá vlakovou soupravu FLIRT

LEO Express vybavuje své vlakové soupravy i WiFi infrastrukturou, která prostřednictvím GPRS, CDMA, UMTS, 2G, 3G (do budoucna také LTE a satelit) umožní cestujícím za jízdy spolehlivé a rychlé online připojení k internetu.

Nové vlaky LEO Express přinesou lidem v České republice pohodlnější a modernější cestování.

Úsporné inteligentní motory

Díky třetinovému maximálnímu výkonu dosahují vlaky LEO Express třetinových nákladů na elektrickou energii. Jejich úsporné motory mají oproti ostatním vlakům třetinový maximální výkon, ale přesto dosahují nejlepších akceleračních a brzdných parametrů, spolu s maximální rychlostí 190 km/h.

Tyto inteligentní motory a řídicí systémy umožnují vlaku po dosažení cestovní rychlosti inteligentně přecházet na úsporný energetický program - při udržování konstantní nejvyšší povolené cestovní rychlosti 160km/h.

Efektivní údržba

Vlaky LEO Express podléhají garanci švýcarské údržby - v nákladech údržby nás nic nepřekvapí a úspory z ní se projeví v cenách jízdenek. Vlaky budou pravidelně preventivně udržovány švýcarskými profesionály tak, aby LEO Express dosáhl jejich co nejúčinnější provozuschopnosti vlaků na všech provozovaných trasách.

Po ujetí předepsaného počtu kilometrů bude vozidlo podrobeno preventivním údržbářským zákrokům (předepsané úkony každý den, týden, měsíc, rok). Díky nekompromisnímu dodržování těchto servisních pravidel dosáhl LEO Express velmi výhodných podmínek na nákladech na údržbu, pojištění i samotném financování nákupu vlaků a strojů - banky mají rády pečlivé hospodáře s novými vlaky. Tyto úspory se projeví v cenách jízdenek.

NEJ soupravy FLIRT pro LEO Express:

Bezpečnostními prvky LEO Express:

Základní technické parametry vlakové soupravy:

Další články k tématům - infrastruktura - jízdeneky - LCC - online - SELECTRON - TSI - vlak - VUZ - WiFi - železnice

Článek LEO Express a.s. ze dne 2. března 2012 - pátek

Další články od LEO Express a.s.