logo LG Electronics CZ s.r.o.

LED IPS monitory LG IPS231 a IPS2363 získaly ocenění asociace TIPA

Dvojice LED IPS monitorů LG IPS231 a IPS2363 získala prestižní ocenění od asociace TIPA v kategorii "Best Entry Level Photo Monitor", která hodnotí monitory nejen pro poloprofesionální fotografy, ale hlavně pro všechny ty, kteří očekávají ten nejlepší obraz.

Monitory s IPS panely jsou vhodné nejen k úpravě obrazu (fotografií či videa), ale také ke každodennímu užívaní při kancelářské práci, sledování multimédií nebo hraní her. Monitory vynikají v precizním podání barev, širokých pozorovacích úhlech, rovnoměrném LED podsvícení. Takto vyladěný obraz navíc snižuje míru únavy očí při dlouhodobém používání.

"Společnost LG je průkopníkem IPS panelů, takže jsme rádi, že náš dlouholetý vývoj byl odměněn tak prestižním oceněním. IPS monitory byly dříve díky vyšší ceně dostupné jen profesionálním fotografům nebo grafickým studiím. Díky novinkám od LG si může dokonalejší monitor koupit již každý, kdo vyžaduje věrné podání barev," uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

IPS231 a IPS236 nabízí špičkovou kvalitu obrazu bez barevného zkreslení. Model IPS236 díky své konstrukci a designu je vhodný pro domácí použití (základní zpracování fotografií a videí, sledování multimédií nebo hraní her), konstrukce IPS231 s možností otočení obrazovky o 90 stupňů pamatuje na náročnější uživatele (fotografy, grafiky a designéry).

Oba monitory jsou z řady "SUPER" a jsou vybavené pokrokovými technologiemi značky LG, jako je SUPER Picture Quality, SUPER Angle a SUPER Energy Saving. Modely IPS231 a IPS239 ve velikosti 23" jsou na českém trhu dostupné v cenové hladině 4700 Kč vč. DPH.

Asociace TIPA sdružuje celkem 29 magazínů ze 13 zemí celého světa. Jedná se o největší fotografickou asociaci na světě, proto jsou její ocenění tak výjimečná. Asociace každý rok vyhlašuje vítěze celkem ve 40 kategoriích, jako je nejlepší blesk, objektiv, skener nebo stativ.

Další články k tématům - IPS231 - IPS236 - IPS2363 - IPS239 - LED - monitory - TIPA - video - Martin Malý

Článek LG Electronics CZ s.r.o. ze dne 26. května 2011 - čtvrtek

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.