logo LG Electronics CZ s.r.o.

LG ARENA získal zlatou cenu iF za design

LG Electronics získala prestižní mezinárodní cenu iF za design v oblasti komunikace (iF Communication Design Award) za rok 2009 za prostorové uživatelské rozhraní 3D S-Class, kterým je vybaven její nejnovější mobilní telefon LG ARENA (LG KM900).

Telefon LG ARENA zvítězil v kategorii výrobků, která zahrnuje veškerá grafická uživatelská rozhraní. LG je třetím největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Cena iF za design v oblasti komunikace se udílí inovativním výrobkům, u nichž se obzvláště dobře podařilo skloubit funkčnost s komfortem a estetikou. O Zlatou cenu iF se letos ucházelo 1368 přihlášených. Mobilní telefon LG ARENA je prvním produktem, který získal ocenění v kategorii rozhraní výrobků, nově vytvořené divize Ceny iF za design v oblasti komunikace.

"Toto ocenění je pro nás opět důkazem toho, že pro uživatele je důležitý nejen design a vyspělé technologie, ale i intuitivní a zábavné ovládání," uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel LG Electronics CZ.

LG ARENA - LG KM900

Modelu LG ARENA se během prvních tří měsíců od uvedení na evropský trh prodalo půl milionu kusů. Značná část této pozornosti se přitom soustřeďuje na trojrozměrné uživatelské rozhraní třídy S společnosti LG, které výrazně zjednodušuje navigaci a usnadňuje využívání multimediálních funkcí. Uplatněním prostorových efektů a přechodů se virtuální prvky chovají a vypadají více jako skutečné fyzické objekty. Uživatelské rozhraní třídy S se v podstatě chová tak, jak by od něj člověk očekával. Díky němu je totiž obsluha přístroje velmi intuitivní a zkracuje se doba, za níž se uživatel naučí přístroj ovládat.

Společnost LG standardně vybavuje trojrozměrným uživatelským rozhraním třídy S mobilní telefony nejvyšší třídy, kdy toto rozhraní rozšířila i na modely Viewty Smart (LG-GC900), LG-GM730 a LG-GD900 Crystal. Každý z těchto telefonů je navržen tak, aby vyhověl jiným potřebám, přičemž rozhraní je uzpůsobeno na míru, aby uživateli pomohlo získat z každého telefonu maximum.

Další články k tématům - ARENA - design - Electronics - iF - LG - mobilní - telefon - Vít Šubert

Článek LG Electronics CZ s.r.o. ze dne 22. července 2009 - středa

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.

M-Files - Document Management System