logo LG Electronics CZ s.r.o.

LG představuje 3D televizory, solární technologie i chytré telefony

Tento rok se firma LG zaměří hlavně na 3D televizory, mobilní digitální televizi pro americký trh a rozvoj podnikání v oblasti solárních článků.

"Technologie trojrozměrného obrazu má již svá dětská léta za sebou. Naším globálním úmyslem je dodávat vyspělou 3D technologii v celé řadě našich produktů, jako jsou LCD televizory, plazmové displeje i projektory," oznámil Vít Šubert, výkonný ředitel česko-slovenské pobočky LG Electronics.

Vysokou úroveň v oblasti designu i technologie společnosti LG ocenila Asociace spotřební elektroniky (CEA), která ji na mezinárodním veletrhu CES 2010 zahrnula 17 prestižními cenami za inovaci. K oceněným produktům patří 47palcový televizor LG INFINIA s LED podsvícením (47LE9500) jako „nejlepší“ (Best of) produkt v kategorii online audio/video obsahu. Tento televizor s úhlopříčkou 47 a 55 palců je prvním 3D televizorem LG, který firma nabídne americkým spotřebitelům. Na konci tiskové konference byl dále předveden ultra-štíhlý LED LCD televizor o tloušťce necelých sedmi milimetrů (6,9 mm).

Velkou budoucnost čeká nový sektor společnosti LG zaměřený na výrobu fotovoltaických panelů. "Do příštího roku společnost LG zdvojnásobí výrobní kapacitu solárních článků, která by v následujících letech měla dosáhnout řádu gigawattů," upřesnil Vít Šubert. V prosinci 2009 společnost LG zprovoznila výrobní linku s celkovou kapacitou 120 megawattů.

Společnost LG rovněž představila strategické produkty, jež by letos měly zahýbat s trhem inteligentních telefonů. Mezi ně patří telefon LG eXpo (LG GW820), který získal na veletrhu CES cenu za inovace. Firma ho dodává na trh se systémem Microsoft Windows Mobile 6.5 a procesorem Snapdragon o výkonu 1 GHz.

Posledním významným produktem, který společnost LG předvedla, byla bezdrátová nabíječka. Tento triumf inovace společnosti LG je první bezdrátovou nabíječkou na světě, jež umožňuje bezdrátové nabíjení až tří mobilních zařízení najednou. Doplňování energie je velmi jednoduché - stačí položit mobil na podložku a při dobíjení je dokonce možné telefonovat.

Další články k tématům - 3D - CES - inovace - LCD - LED - LG - televizory - Vít Šubert

Článek LG Electronics CZ s.r.o. ze dne 11. února 2010 - čtvrtek

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.