logo LG Electronics CZ s.r.o.

LG představuje monitor s HD TV

LG Electronics přichází na český trh s novým modelem, který poslouží coby monitor stejně dobře jako LCD televize. Novinka podporující vysoké HD rozlišení míří především do domácností a kanceláří, kde lidé chtějí šetřit prostor a mít méně spotřebičů. Uživatel si může vybrat ze dvou velikostí úhlopříček, a to 20 a 22 palců.

Stále více lidí si dnes pořizuje televizory i jinam než do obývacího pokoje, například do pracoven. Tedy do míst, kde zpravidla bývá přítomen i monitor. Proto LG přichází s novým modelem, který plnohodnotně plní funkci monitoru i televize. "Díky multifunkčnímu modelu LG M94D odpadá nutnost kupovat každý přístroj zvlášť, lidé tak ušetří peníze i místo," uvedl Jakub Švestka, PR Specialist LG Electronics CZ.

LG M94D

Design série LG M94D vypadá stejně dobře jako velké televizory LG. Výhodou je kompaktnost při zachování všech kvalit televize LG. Lesklý černý rám působí čistým, ničím nerušeným dojmem, stejně jako skryté reproduktory. Dolní část rámu postupně nabývá průhlednosti. Vytříbený styl M94D doplňuje štíhlý profil, elegantně tvarovaný stojan, zaoblená zadní část a modrá kontrolka LED tlačítka zapínání.

Kvalita obrazu je mimořádně důležitá, avšak obtížně dosažitelná v kombinaci televizoru a monitoru. LG M94D si v obou rolích počíná suverénně.

Modely jsou vyráběny s rozlišením 1690 x 1050. K dispozici je tak dostatek pixelů pro sledování televizního vysílání a DVD s vysokým rozlišením nebo pro úpravu fotografií, práci s textem a hraní her na počítači.

Kontrastní poměr 20 000:1 Dynamic Fine je zárukou toho, že černé barvy jsou jako noc, bílé jako sníh a každý odstín je přesně vyjádřen. Obraz je navíc vylepšen exkluzivní technologií zpracování obrazu LG f-Engine. Doba odezvy je pouhých 5 ms, což je dostatečná rychlost na to, aby i filmové scény s rychlým pohybem, sportovní přenosy nebo videohry byly zobrazovány ostře, bez rozmazání.

Jelikož se u novinky LG M94D očekává sledování z různých míst, 170stupňový úhel pohledu je obzvláště užitečný. Máte tak jistotu, že barvy a ostrost jsou vždy stejné bez ohledu na to, zda sedíte na židli přímo před obrazovkou, nebo zda ležíte na posteli a díváte se z boku. Sledování obrazovky navíc usnadňuje naklápěcí stojan.

Připojení počítače pomocí konektorů D-Sub a DVI-D je jednoduchá záležitost. K dispozici jsou rozsáhlé možnosti připojení i dalších audio a video komponentů pomocí dvou konektorů HDMI, konektorů component jack, Full a Half Scart (na vybraných trzích) a PC audio vstup a výstup. Sledování televize nemůže být pohodlnější díky integrovanému DTV tuneru a podpoře prostorového zvuku SRS.

Nové monitory LG MD94D s HD TV budou v prodeji v Česku od října letošního roku. Základní cena 20palcové verze bude nižší než 10 tisíc korun včetně DPH.

Článek LG Electronics CZ s.r.o. ze dne 6. října 2008 - pondělí

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.