logo LG Electronics CZ s.r.o.

LG prohlubuje spolupráci s Microsoftem

Společnosti LG Electronics a Microsoft na probíhajícím veletrhu Mobile World Congress v Barceloně oznámily zásadní prohloubení dosavadní spolupráce, jejímž následkem výrazně vzroste počet mobilních telefonů LG využívajících operační systém Windows Mobile.

Součástí dohody je, že LG využije Windows jako primární operační systém ve smartphonech a zároveň že rozšíří počet přístrojů v této kategorii. Společnost LG Electronics je třetím největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Do roku 2012 LG plánuje uvést na trh až 26 mobilních telefonů s Windows Mobile. Celkově je možné očekávat až padesát modelů LG s operačním systémem Microsoft v nejbližších letech. "Od využití Windows v našich mobilních telefonech si slibujeme, že oslovíme novou skupinu zákazníků a získáme větší tržní podíl," uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel české a slovenské pobočky LG Electronics. "Mobilní telefony s Windows umožňují uživatelům stát se součástí digitálního světa, v němž mohou být v kontaktu s dalšími lidmi, sdílet informace a využívat pokročilé služby," řekl Steve Balmer, CEO společnosti Microsoft. Důležité také je, že LG novým portfoliem pokryje různé cenové kategorie pro zákazníky po celém světě.

Z dohody mezi oběma firmami rovněž vyplývá plán vytvořit společný vývojový tým s úkolem navrhovat mobilní telefony maximálně využívající možnosti softwaru a hardwaru. Rozšířená dohoda následuje po memorandu o porozumění, které obě firmy podepsaly v listopadu loňského roku.

smartphone LG GM730 Prvním výsledkem úzkého partnerství je nový smartphone LG GM730, který zaujme tenkým hladkým tělem ve stylovém designu a elegantně zaoblenými rohy.

Uživatel ho bude ovládat pomocí celodotykové obrazovky. Smartphone LG GM730 se stane prvním přístrojem na světě, který bude vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.5.

Další články k tématům - GM730 - Microsoft - Mobile - telefonů - Windows - Vít Šubert - Steve Balmer

Článek LG Electronics CZ s.r.o. ze dne 19. února 2009 - čtvrtek

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.