logo MARBES CONSULTING s. r. o.

Upgrade MS Dynamics NAV pro akciovou společnost SATT

V září 2016 vypsala společnost SATT veřejnou zakázku na realizaci upgradu ekonomického systému NAV. Nabídka MARBES CONSULTING byla vybrána jako vítězná a produktivní start nové verze NAV 2016 včetně migrací byl úspěšně spuštěn k 2. 1. 2017.

Společnost SATT využívala od roku 2004 ERP systém Microsoft Dynamics NAV ve verzi 3.7, který byl na zakázku rozšířen o speciální modul pro kalkulace a generování předpisů za odebírání tepelné energie a o moduly pro tvorbu předpisů za poskytování internetu, TV vysílání a telekomunikačních služeb.

V roce 2016 již verze ekonomického systému výrazně zastarala a také v souvislosti s novými legislativními požadavky na elektronickou evidenci tržeb (EET), zveřejňování smluv a pravidelné sestavování výkazů "Pomocný konsolidační přehled" a "Pomocný konsolidační záznam" a jejich odesílání do Centrálního systému účetních informací státu bylo nutné verzi ERP systému aktualizovat.

Vedle vlastního upgrade MS Dynamics NAV na aktuální verzi 2016 zakázka obsahovala také převod zakázkových rozšíření, doplnění modulu pro elektronické schvalování dokladů, rozšíření NAV o elektronickou evidenci tržeb, rozšíření NAV o výkaz PKP a PKZ (včetně možnosti zašifrování a odeslání výkazu do CSUIS) a doplnění modulu pro zveřejňování smluv v centrálním registru.

Ke dni 31. 1. 2017 byly ukončeny veškeré migrace dat (dokončením migrace otevřených položek a obratů z původní verze NAV). Od 1. 3. 2017 společnost SATT začala produktivně používat EET a aktuálně jsou dokončovány činnosti spojené s nasazením modulu pro zveřejňování smluv a s doplněním výkazu PKP a PKZ.

Kompletní ukončení realizace upgradu bylo naplánováno na 31. 3. 2017 a s potěšením můžeme říci, že daný termín byl dodržen a veškeré práce na projektu se podařilo ke konci března uzavřít.

Hlavním předmětem podnikání společnosti SATT a. s. je výroba a rozvod tepelné energie a výroba elektřiny, jako doplňkové služby dále společnost poskytuje připojení k internetu, kabelové a iTV vysílání a telekomunikační služby.

Článek MARBES CONSULTING s. r. o. ze dne 5. května 2017 - pátek

Další články od MARBES CONSULTING s. r. o.